Birinin Instagram Kullanıcı Adı Geçmişi Nasıl Görülür?

Oyla

Bir Instagram hesabının kullanıcı adı geçmişini kontrol etmenin, şüpheli işletmeleri tespit etmek de dahil olmak üzere birkaç nedeni vardır. Peki bunu nasıl yapabiliriz?

Instagram’ın birçok kullanıcısı ve işletmesi var. Ancak diğer tüm sosyal medya platformlarında da olduğu gibi, karşı taraftaki kişinin dürüst mü yoksa doğru bir işletme mi olduğundan her zaman emin olamazsınız.

Sahte bir Instagram hesabını tespit etmenin bir yolu, son zamanlarda kullanıcı adını değiştirip değiştirmediğini kontrol etmektir. Bir işletme hesabı düzenli olarak kullanıcı adlarını değiştiriyorsa, bunun meşru olmama olasılığı yüksektir.

Peki Instagram’da bir hesabın eski kullanıcı adlarını nasıl bulabiliriz? Ve insanlar neden ilk etapta Instagram kullanıcı adlarını değiştiriyor? 

İşte bilmeniz gerekenler ve Instagram’da birinin eski kullanıcı adlarını nasıl göreceğiniz ile ilgili bilgiler.

İnsanlar Neden Instagram Kullanıcı Adlarını Değiştirir?

İnsanların veya işletmelerin sosyal medya profillerinde kullanıcı adlarını değiştirmeye karar vermelerinin iki ana sebebi vardır.

İlk neden, daha akılda kalıcı veya kullanıcı dostu bir kullanıcı adı bulmasıdır.

Ancak, işletmeler ve bireyler genellikle bir işletme adı veya kullanıcı adı seçmeden önce önemli ölçüde düşündükleri için bu profiller adlarını sık sık değiştirmez. Ve marka adını ya da kullanıcı adını değiştirmeye karar verirlerse, uzun bir süre bu şekilde kalacaktır.

İkinci neden ise, kötü niyetli bir yaklaşım olabilir – dolandırıcılık kurbanlarının gelecekte hesabı bulmasını zorlaştırmak.

Birisi kullanıcı adını değiştirirse ve hesabınızı bloke ederse, gelecekte hesabını göremezsiniz. Daha da kötüsü Instagram, tek bir hesabı ve engellenen bir kullanıcının oluşturabileceği yeni hesapları engelleme seçeneği de sunar.

Bir Instagram kullanıcısı olarak, her kullanıcı adı değişikliğinin ardındaki amacın hangi nedenle olabileceğini bilemezsiniz. Ancak bir hesapta şüpheli sayıda değişiklik olup olmadığını kontrol etmek her zaman faydalıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  İnstagram'da Fark Edilmenize Yardımcı Olacak 10 İpucu

Instagram’da Kullanıcı Adı Değişiklik Geçmişi Nasıl Kontrol Edilir?

Instagram, belirli bir hesabın kullanıcı adını yakın zamanda değiştirip değiştirmediğini kontrol etmenin kolay bir yolunu sunar.

Bir Instagram hesabının eski kullanıcı adlarını ortaya çıkarmak için şu adımları izleyin:

  1. Bir hesabın profil sayfasına gidin.
  2. Sağ üstteki üç noktalı menüye tıklayarak açın.
  3. Açılır pencereden Bu Hesap Hakkında’yı seçin .
  4. Eski Kullanıcı Adları’na dokunun . Ve işte oldu! Bir sonraki sayfada Instagram, hesabın eski kullanıcı adlarını gösteriyor olacak.

Bu Hesap Hakkında seçeneğini görmüyorsanız, hesapta bu ek bilgiler bulunmayabilir.

Hesabın kullanıcı adını ne sıklıkta değiştirdiğine bağlı olarak, birkaç eski kullanıcı adını görme şansınız olabilir. Instagram ayrıca belirli bir kullanıcı adının oluşturulduğu tarihi de size gösterecektir.

Bu yöntemle ilgili tek uyarı, yalnızca son kullanıcı adlarını görmenizdir. Kullanıcı adlarını uzun süre değiştirmedilerse, bu sayfada hiçbir şey görmezsiniz.

Yakın zamanda bir kullanıcı adı değişikliği görmemek olumludur ve her zaman dikkat etmeniz gereken önemli şey budur. Son zamanlarda yapılan bir Instagram kullanıcı adı değişikliği, meşru bir nedenden dolayı yapılmışsa bu olumsuz bir durum değil.

Ancak sık yapılan değişikliklere şüphe ile bakılabilir.

İLİŞKİLİ: Instagram Ebeveyn Denetimleri Nasıl Kurulur?

Harcamadan Önce Kontrol Edin

Instagram e-ticarete girmeye devam ediyor ve platformda ürün ve hizmet satan birçok işletme de var. 

Platform çevrimiçi alışverişe daha fazla eğilirken, sahte profilleri yasal olanlardan nasıl ayırt edeceğinizi bilmek daha önemli hale gelmektedir.

Instagram kullanıcı adı değişiklik geçmişi, bir hesabın meşruluğunu keşfetmede önemli bir rol oynar. 

coksosyal

Sosyal medya rehberi