Bir Twitter Kullanıcısının Retweetleri Nasıl Engellenir?

Oyla

Twitter’da takip ettiğiniz biri sürekli retweet yaparak ana sayfanızdaki akışı saçma sapan şeylerle mi dolduruyor? Hiç görmek istemediğiniz belirli hesaplar sürekli karşınıza mı çıkıyor? Arkadaşınızı takibi bırakmadan bu tür iletileri nasıl engelleyebileceğinizi açıklıyoruz.

İlk önce takip ettiğiniz kişinin profil sayfasına gidin, ardından “Takip Ediliyor” düğmesinin yanındaki bağlantıya tıklayın ve açılan menüde “Retweetleri Kapat” seçeneğine tıklayın. Bunu yaptığınızda, yalnızca takip ettiğiniz kişinin kendi yazdıkları size ulaşacaktır. Sizi rahatsız eden retweetleri kaybolacak ve asla zaman çizelgenizde görünmeyecek.

Bu sorunu çözdü.

Peki ya takip ettiğiniz kişinin retweetleriyle ilgili bir sorununuz yoksa ve sadece, sürekli retweetlediği bir kişiyi görmek istemiyorsanız? 

Bu da kolay. Retweet mesajının sahibinin profil sayfasına gitmeniz ve aynı menüden “@kullanıcı adı sesini kapat” düğmesini tıklamanız yeterli. Artık takip ettiğiniz herhangi biri onu retweetlese bile istemediğiniz bu şahsın tweetlediği hiçbir şey zaman akışınızda görünmez. Evet onu Twitter hayatınızdan tamamen çıkardınız.

Bunu politikacıları, ünlü kişileri, müzisyenleri veya hemen hemen sizi rahatsız eden herkesi görmezden gelmek için kullanabilirsiniz. Twitter‘ı tamamen kapatmaktan daha iyi bir yol, değil mi?

İLGİLİ: Twitter’da Retweet Nasıl geri alınır?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Twitter Profilinizin görünürlüğünü nasıl arttırabilirsiniz?

coksosyal

Sosyal medya rehberi