TikTok’ta Nasıl Ünlü Olunur? Yardımcı Olacak 8 İpucu

Oyla

TikTok’ta nasıl ünlü olacağınızdan emin değil misiniz? İster inanın ister inanmayın, o kadar da zor değil. İşte varlığınızı nasıl büyütebileceğiniz.

TikTok’un büyümesi, içerik oluşturucuların içerikleri için ödeme almaya başladığını gördü. Sadece katkılardan değil, aynı zamanda etkileyici olarak diğer markalardan da para alıyorlar.

Uygulamadaki varlığınızı büyütmek isteyebileceğiniz çeşitli nedenler vardır – ister eğlence amaçlı olsun, ister bir kariyer inşa etmek istiyor olun. Tüm bunlar kulağa ilginç geliyorsa, TikTok’u nasıl ünlü kılacağınıza dair ipuçları için bu kılavuzu okumaya devam edin.

Hangi İçerik TikTok’ta İyi Performans Gösteriyor?

Viral bir TikTok videosunun nasıl oluşturulacağını bilmek istiyorsanız , ihtiyacınız olan ilk şey sabırdır. Birçok videonun, ilk yayınlandıktan birkaç gün sonra tur yaptığı bilinmektedir.

En iyi performans gösteren videoların çoğu trendlere dayalıdır, yani reaktif içerik üretmeniz gerekir.

TikTok’ta ünlü olmak söz konusu olduğunda, birkaç metriğe dikkat etmeniz gerekiyor. Bunlar şunları içerir:

  • Profilinizin üst kısmında görüntülenen takipçileriniz ve beğenileriniz.
  • Video kapaklarında görüntülenen, videolarınızın aldığı görüntüleme sayısı.

TikTok Nasıl Ünlü Olur: Metriklerinizi Geliştirmek İçin İpuçları

TikTok’taki metriklerinizi geliştirmek, küçük bir deneme yanılma ile birlikte çeşitli alanlara bakmayı gerektirir. İşte dikkate alınması gereken sekiz şey.

1. Sık Mesaj Gönderin

Bunun kesin bir cevabı yok, ancak genel amaç, ilanınızda aktif kalmaktır.

İster günde yedi gönderi paylaşın ister haftada birkaç gönderi paylaşın, mesele şu ki insanlar eğlence amacıyla TikTok’a yöneliyor ve uygulamayı günlük olarak kullanıyor. Bu nedenle, ilgilerini sürdürmek için onlara sürekli içerik sağlamanız gerekir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  TikTok'ta Canlı Yayına nasıl Geçilir?

Video içeriğinizin süresinin kaç kez yayınladığınızı belirlemesine de izin verebilirsiniz; örneğin, daha kısa videolar günde yaklaşık bir kez yayınlanmalı, uzun biçimli içerik ise haftada birkaç kez yayınlanabilir.

2. Kitlenizi Oluşturun

TikTok’ta ünlü olmak biraz strateji gerektirir, bu yüzden hedef kitlenizi tanımak akıllıca olur. Bunu yaparken niş bir konuya dayalı içerikler oluşturabilir, onlara fayda sağlayacak içerikler oluşturup paylaşabilirsiniz.

Gönderileriniz için bu genel temaya bağlı kalmaya çalışın, çünkü bu, insanları sizi takip etmeye ve uzun vadede ilgilerini çekmeye çekecektir.

Kitlenizi tanımanın en iyi yolu analitiktir. Daha fazla bilgi için bir Pro hesabına geçin. Bu seçenek tüm hevesli içerik oluşturucular tarafından kullanılabilir ve performansınızı ve etkileşiminizi anlamanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Bir Pro hesabıyla görebileceğiniz analizler şunları içerir:

  • Profilin görüntülenme sayısı.
  • Videolarınızdaki beğeniler, yorumlar ve paylaşımlar.
  • Trend olan videolarınızla ilgili bilgiler.
  • Videolarınızın oynatma süresi ve izlenme süresi.

Bu analitikler, haftalık veya aylık olarak ayarlanabilen, okunması kolay grafiklerde görüntülenir.

3. Son Dokunuşları Ekleyin

Mümkünse film çekmek için TikTok’un kamerasını kullanın. Değilse, önceden düzenlenmiş bir video yüklemek yerine düzenleme araçlarını kullanın, çünkü bunlar daha iyi performans gösterir. İstediğiniz çevrelerde görünürlüğünüzü ve popülerliğinizi artırmak için ilgili hashtag’leri kullanmak da iyi bir fikirdir.

Altyazılar, içeriğinizin ne hakkında olduğunu ve kimin için olduğunu belirlemeye yardımcı olan bilgiler sağladıkları için de önemlidir.

4. Başkalarıyla Etkileşime Geçin

Desteğinizi ve diğer kişilerin yayınladığı içerik için takdirinizi paylaşmak, topluluğunuzu oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Üstelik takipçi sayınızı ve aldığınız karşılıklı etkileşimleri artırabilir.

Ne de olsa TikTok bir sosyal medya uygulamasıdır; bu nedenle başkalarına ulaşın ve aynı fikirde olan içerik oluşturucularla bağlantı kurun. Başka bir ipucu da popüler videolara yorum yapmaktır, çünkü bu, kullanıcı adınıza daha fazla dikkat çekecek ve insanlara profilinizi daha fazlasını görme şansı verecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Sosyal Medyaya Erişim Kısıtlaması

TikTok’ta nasıl ünlü olunacağını bilmek istiyorsanız, zorluklara ve trendlere katılın. Bunları Sizin  İçin sayfasında bulabilirsiniz; Oluşturduğunuz içerik türünü tamamlayan bir içerik bulduğunuzda katılın. Bu, görünürlüğünüzü artıracak ve videolarınızın viral duruma gelmesine yardımcı olabilir.

Başka bir ipucu, erişiminizi artırmak için videolarınıza trend olan şarkılar ve sesler eklemektir. Hareket edebilir, dans edebilir, dudak senkronizasyonu yapabilir veya bunları arka plan parçası olarak ekleyebilirsiniz. Ayrıca trend olan videolara verdiğiniz tepkilerle de popüler olabilirsiniz.

Son olarak, akılda kalıcı ve başkalarına hitap eden orijinal bir parça oluşturmayı düşünün, çünkü bu sesler viral olabilir ve sizi ünlü yapabilir.

6. Başkalarıyla İşbirliği Yapın

Başkalarıyla ortak çalışma videosu yapmak, takipçi tabanlarından yararlanmanın harika bir yoludur. Bağlantılarınız yoksa bu zor olabilir, ancak bağlantınız varsa, benzer kullanıcıları içeriğinize maruz bırakmanın harika bir yoludur.

Bu işlev herkese açık olduğu için bir Düet videosu da oluşturabilirsiniz. İçerik oluşturucuyu etiketleyin ve onay ve ek erişim için hashtag’leri kullanın.

7. Kalitenin Önemli Olduğunu Unutmayın

Video içeriği görseldir, bu nedenle videolarınızda tanımlanabilir bir estetiğe sahip olmalısınız. Ayrıca tutarlı bir düzenleme stiline ihtiyacınız var.

Yüksek kaliteli içerik esastır ve bu göründüğünün ötesine geçer. Ayrıca mümkün olan en iyi ses kalitesine sahip olmanız gerekir.

İLGİLİ: Daha Fazla TikTok Takipçisi Elde Etmenin 10 Yolu

8. Yaratıcı Olun!

Popüler olmanın en iyi yollarından biri, başkalarıyla yankı uyandıran benzersiz ve orijinal içeriği paylaşmaktır.

Milyonlarca kullanıcıyla sürecinize yaratıcılığı getirmeniz gerekir; Fikirlerinizde, düzenlemelerinizde veya her ikisinde de olması önemli değil.

Bu tür videoları izleyen insanlar yeni bir şeyler öğrenmek veya eğlenmek ister. Diğer platformlara kıyasla etkilemek için daha az zamanla, dikkat çekmenin (ve tutmanın) yollarını bulmalısınız. Kısa içerik patlamalarına veya farklı ‘bölümlere’ sahip mini dizilere odaklanın, çünkü bu, profil ziyaretlerini ve takipleri teşvik edecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  TikTok Nasıl Kullanılır? Yeni Başlayanlar İçin 11 İpucu

Artık TikTok’ta Nasıl Ünlü Olacağınızı Biliyorsunuz

İşte burada – şimdi TikTok‘ta nasıl ünlü olunacağına dair ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahipsiniz. Yeterince zaman ayırmaya ve değerli içerik sağlamaya odaklanmaya istekli olan herkes bir kitle oluşturabilir.

TikTok’u nasıl ünlü hale getireceğinize dair kesin bir kontrol listesi yok, ancak bu ipuçları şansınızı önemli ölçüde artırmanıza yardımcı olacak. Bunları göz önünde bulundurarak gönderi paylaşmaya ve büyümeye devam edin, popülaritenizi artırmak için daha büyük bir şansınız olacak.

coksosyal

Sosyal medya rehberi