TikTok’ta Canlı Yayına nasıl Geçilir?

Oyla

TikTok’ta canlı yayın açabilmek için ihtiyacınız olan takipçi sayısı ve diğer gereksinimler neler? İşte bilmeniz gereken her şey burada.

TikTok canlı yayını, danstan yemek pişirmeye ve izleyenlerle sohbet etmeye kadar bir çok konuda gerçek zamanlı olarak izleyicilere yayın açabileceğiniz bir özelliktir ve belirli gereksinimi karşılayan kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

İşte TikTok’ta nasıl canlı yayına geçebileceğinizi anlatan rehberimiz.

TikTok’ta Canlı Yayına Geçmek İçin Kaç Takipçiye İhtiyacınız Var?

TikTok’ta canlı yayın açabilmek için 1.000 veya daha fazla takipçinizin olması gerekir. Bu noktaya ulaştığınızda, canlı yayın seçeneği birkaç gün içinde uygulamada size görünür hale gelecektir. Kullanıcıların canlı yayın yapabilmeleri için 16 yaşında veya daha büyük olmaları gerektiğini de belirtelim.

TikTok’ta canlı yayın izleyen izleyiciler, 18 yaşından büyük olmaları şartıyla canlı yayıncıya destek göstergesi olarak sanal hediyeler gönderebilir. Bu hediyeler daha sonra nakite dönüştürülebilir.

İLGİLİ: TikTok Kullanıcı Adınızı Nasıl Değiştirirsiniz?

İzleyicilerin hayırsever bağışlar yapmasına imkan tanıyan önceden seçilebilen bağış etiketleri de mevcuttur. 

TikTok’ta Nasıl Canlı Yayına Geçilir?

 1. TikTok uygulamanızı açarak, ekranın alt orta kısmındaki Oluştur simgesine tıklayın.
 2. Normal kayıt seçeneğinin yanındaki Canlı düğmesine tıklayın .
 3. Canlı yayınınız için bir fotoğraf seçin ve videoyu açıklayan bir başlık ekleyin.
 4. Yayına başlamak için Canlı Yayına Geç‘e tıklayın.
 5. Canlı yayın esnasında kamerayı çevirmek, efektler eklemek, yorumları filtrelemek ve moderatör eklemek için üç noktaya tıklayarak ilgili ayarlara erişebilirsiniz.
 6. Canlı kayıttan çıkmak ve kaydı durdurmak için X’e basın .

TikTok Canlı Yayınları için İpuçları

TikTok, uygulamada canlı yayın için aşağıdaki ipuçlarını önerir:

 • Zaman: Kitlenizin en aktif olduğu zamanlarda canlı yayın açın. Akşam saatlerinde yayın yaparak daha fazla izleyiciye ve daha yüksek etkileşim oranlarına sahip olabilirsiniz.
 • Süre: TikTok canlı yayınının uzunluğu size bağlıdır, önerilen süre ortalama 30 dakikadır.
 • Etkinlik: Canlı yayına başlamadan önce bir video yayınlayın, böylece akışında yayınınızdan haberdar olan izleyiciler video yayınında görünecek özel bir simgeye tıklayarak canlı yayınınıza doğrudan girebilir.
 • Kalite: TikTok’taki paylaşımlarınızın yüksek kalitede olmasına özen gösterin. İyi aydınlatma da iyi ses gibi izleyicilerin ilgisini çekecektir, bu nedenle arka plandaki sesleri ortadan kaldırın.
 • Bağlantı: Canlı yayınınızın kesintiye uğramaması için internet erişiminizi kontrol edin. Daha güçlü ve hızlı hizmet veren internet sağlayıcılarını tercih edin.
 • Durgunluk: Film çekmek için en iyi açıyı önceden belirleyin ve dikkat dağıtmaması için kamerayı sabit tutun. Çok fazla hareketten kaçınmak için iyi bir yoldur.
 • Etkileşim: TikTok Canlı yayını sırasında izleyicilerle etkileşimde bulunmayı ihmal etmeyin. Canlı yayın esnasında istemediğiniz mesajlar yazan insanları engelleyerek, kullanıcıların sesini kapatarak, yorumları filtreleyerek içeriğinizi koruyabilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  TikTok’ta Nasıl Takipçi Kazanılır?

TikTok’ta Canlı Yayına Geçmek

TikTok‘ta canlı yayına geçmek işte bu kadar kolay. Gereksinimleri karşıladığınız an, takipçilerinizle gerçek zamanlı olarak etkileşim kurmaya başlayabilirsiniz.

Canlı yayınlar kitlenizle iletişim kurmak için güzel ve etkili bir yoldur. Henüz bu özelliğe erişiminiz yoksa TikTok takipçi sayınızı büyütmeye odaklanın.

coksosyal

Sosyal medya rehberi