Facebook Messenger’da Birinin Engeli Nasıl Kaldırılır?

Oyla

Engellediğiniz bir kullanıcının Facebook Messenger’da sizi tekrar aramasına ve mesaj atmasına izin vermek istiyorsanız, önce engellemesini kaldırmanız gerekir.

Birinin Facebook’ta engelini kaldırmanın ve Facebook Messenger’da engelini kaldırmanın iki farklı şey olduğunu unutmayın. 

Bu makalede, yalnızca Facebook Messenger’da engellediğiniz birinin engellemesini nasıl kaldıracağınızı anlatacağız.

İLGİLİ: Facebook’tan istemediğiniz bir Fotoğraf Nasıl Silinir?

Masaüstünde Facebook Messenger’da Birinin Engelini Kaldırın

Bilgisayarınızdaki Messenger uygulamasında veya Messenger web sayfasında birisini engelleme listenizden çıkarmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Bir web tarayıcısında Facebook sitesini açarak giriş yapın.

Facebook sitesinin sağ üst köşesindeki aşağı ok simgesini tıklayın ve açılan menüden “Ayarlar ve Gizlilik“i seçin.

Buradan “Ayarlar“ı tıkladığınızda Facebook sizi bir “Genel Hesap Ayarları” sayfasına götürecektir. Bu sayfada, soldaki kenar çubuğunda “Engelleme“yi tıklayın.

Engellemeyi Yönet” sayfası açılacak. Bu sayfada, “Mesajları Engelle” bölümüne giderek engelini kaldırmak istediğiniz kullanıcıyı bulun ve adının yanındaki “Engellemeyi Kaldır“a tıklayın.

Ve oldu, artık engelini kaldırdığınız kişi sizi Messenger’da arayabilir ve mesaj gönderebilir.

Fikrinizi değiştirdiğinizde birini Facebook’ta tamamen engellemek isterseniz , bunu yapmak kolaydır.

Mobil Cihazda Facebook Messenger’da Birinin Engelini Kaldırın

Mobil telefonunuzdan veya tabletinizden, birinin engelini kaldırmak ve size ulaşmasına izin vermek için Facebook Messenger uygulamasını kullanın.

Önce telefonunuzda Messenger uygulamasını açın ve sol üst köşedeki profil simgenize tıklayın.

Bir “Ben” ekranı (me) açılacak. Burada aşağı kaydırıp “Gizlilik” ekranına gidin ve burada “Engellenen Hesaplar“a tıklayın. İşte Facebook hesabınızda engellediğiniz tüm kişilerin bir listesi! 

Bir kullanıcının engelini kaldırmak için listede o kullanıcıya tıklayın. Açılan “Engelle” ekranında “Mesajların ve Çağrıların Engelini Kaldır”a tıklayın ve “Engellemeyi Kaldır”a dokunun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Facebook'tan istemediğiniz bir Fotoğraf Nasıl Silinir?

Hepsi bu kadar! Messenger hesabınızda kullanıcının engelini başarıyla kaldırdınız. Artık Facebook Messenger’da sizi arayabilir ve mesaj gönderebilirler.

coksosyal

Sosyal medya rehberi