Daha Fazla TikTok Takipçisi Elde Etmenin 10 Yolu

Oyla

TikTok’ta takipçi arttırmak zaman ve çaba gerektirir. İşte daha fazla TikTok hayranı ve takipçisi edinmenin yolları.

Takipçi kazanma umuduyla TikTok’ta birkaç video yayınladınız. Şimdiye kadar, takipçiler beklediğinizden daha yavaş bir oranda geliyor. peki, kısa sürede nasıl daha fazla TikTok hayranı edinebilirsiniz?

Popüler TikTok kullanıcıları bir gecede sihirli değnek ile milyonlarca takipçi kazanmadı. Büyük bir takipçi kitlesine sahip olmak bir çalışma gerektirir. Şimdi bunu daha fazla hızlandıran çeşitli yolları sıralayalım.

1. Orijinal İçerik Yayınlayın

Herkesle aynı türde içerik yayınlarsanız, çok fazla takipçiniz olmaz. Ne giydiğiniz, nasıl davrandığınız veya hazırladığınız videolar olsun, kendinizi TikTok’ta öne çıkarmanın bir yolunu bulmalısınız. Her videoya kendi benzersiz kişiliğinizi ve tarzınızı eklemek bazen takipçi kazanmak için yeterlidir.

Şu anda, TikTok’ta dudak senkronizasyonu ve dans videoları yayınlayan çok sayıda insan var. Yine de ara sıra bu tür videolar yayınlayabilirsiniz, ancak yeni takipçiler çekmeye çalışıyorsanız bu ideal bir yöntem değildir.

2. Günlük Olarak Videolar Yükleyin

Yeterince sık içerik yayınlamazsanız, insanlar TikTok videolarınızı nasıl bulacak? Her gün video yayınlamanız gerekmese de, bir program hazırlamanız gerekir. Gün aşırı veya haftada bir kaç gönderi paylaşmak, başlamak için iyi bir yoldur.

İnsanlar hesabınızı takip ettiğinde daha fazla içerik görmeyi beklerler. Aylardır paylaşım yapmadıysanız, TikTok takipçilerini kaybetmeye başlayabilirsiniz.

TikTok müzik üzerine kurulmuştur. Uygulama size tüm şarkı kitaplığını parmaklarınızın ucunda sunuyor, o halde neden kullanmayasınız? The Beatles veya heavy metal dinlemekten hoşlanabilirsiniz, ancak genellikle bu tür şarkılar TikTok’ta sizi popüler yapamaz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  TikTok'ta Nasıl Ünlü Olunur? Yardımcı Olacak 8 İpucu

TikTok trendleri takip ederek videolarınızda en yeni şarkıları kullanmanız gerekecek. Diğer kullanıcıların ne tür şarkılar eklediğini görmek için TikTok’taki Sizin İçin bölümüne göz atabilirsiniz. Şarkılardan birini beğendiyseniz, belirlemek için ekranın köşesindeki kayıt simgesine tıklayabilirsiniz. TikTok hakkında daha fazla bilgi için TikTok’un nasıl çalışır yazımızı okuyabilirsiniz.

4. Düetler gerçekleştirin

Diğer TikTok kullanıcılarıyla ekip oluşturmak, hayran kitlenizi arttırmakla beraber içeriğinizin yeni insanlara ulaşmasına yardımcı olmanın güzel bir yoludur. TikTok’un düet özelliği, başka bir kullanıcıyla yüz yüze görüşmenize gerek kalmadan performans göstermenize imkan sağlar..

Benzer sayıda takipçisi olan kullanıcılarla düet yapmak en iyisidir. 50 takipçiniz varsa, aynı takipçiye sahip başka bir kullanıcıyla işbirliği yapmayı deneyin. Daha fazla takipçi kazandıkça, daha popüler kullanıcılarla birlikte düet yapabilirsiniz.

5. Popüler üyelerin tecrübelerine göz atın

Kendi videolarınızı oluşturmaya başlamadan önce, Sizin İçin bölümünde biraz daha zaman geçirebilirsiniz. Bu videolardan bazıları yüz binlerce, hatta milyonlarca beğeni almış içerikler.

Kendinize sorun: Bu videoları iyi yapan ne? Belki de kullanıcının yeteneği, tarzı veya kişiliğidir. Her durumda, kullandıkları özel efektler veya aksesuarlar ile birlikte performanslarını not alarak bu bilgileri bir sonraki videonuzu geliştirmek için kullanabilirsiniz.

Tıpkı Twitter ve Instagram gibi, TikTok da en trend konuları belirtmek için etiketleri kullanır. Daha önce benzersiz içerik oluşturmanız gerektiğinden bahsetmiştik, ancak yine de TikTok popüler etiketlerine veya trendlerine orijinal fikrinizle bir şekilde katılabilirsiniz.

TikTok’ta trendler sürekli değiştiğinden videonuzu doğru zamanda yayınladığınızdan emin olmalısınız!

7. Ekipmanınızı Yükseltin

Popüler TikTok kullanıcılarının videolarını kirli bir yatak odasında veya karanlık ışıkta çekmediğini fark etmişsinizdir. Bazı kullanıcılar, videolarının mükemmel görünmesi için profesyonel ekipmanlar kullanır.

Videolarınızı her zaman çekebilecek bir arkadaşınız yoksa videolarınız için iyi bir telefon tripodu alabilir, Aydınlatma donanımları kullanarak videonuzu daha çekici ve izlemesi kolay hale getirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  WhatsApp Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Ayrıca harici bir mikrofon almayı da düşünebilirsiniz. Akıllı telefon kameraları genellikle çok iyi ses kalitesine sahip değildir ve arka plan gürültüsünü alırlar.

8. Başkalarını Takip Ederek Takipçi Kazanın

Çoğu zaman diğer kullanıcıları takip etmek, ağınızı genişletmek için yeterli olur. Birini takip ettiğinizde, merak edip profilinize bakarlar ve beğendiklerinde onlar da sizi takip ederler.

Birini takip ettikten sonra onu takip etmek söylenmeyen bir internet kuralıdır. Yeterli sayıda kullanıcıyı takip ettiğinizde takipçileriniz kısa sürede artacaktır.

9. Fotoğrafçılık Becerilerinizi Geliştirin

Ünlü TikTok kullanıcıları gibi videolar yapmak için fotoğrafçılıkla ilgili temel bilgileri bilmeniz ve kamera kullanma yeteneklerinizi geliştirmeniz gerekir (akıllı telefonunuzu kullanıyor olsanız bile).

Çekime başlamadan önce, bulunduğunuz yerdeki dikkat dağıtan şeylerden kurtulduğunuzdan emin olun. Bu, odanızı temizlemek veya daha sessiz bir alana geçmek olabilir.

Ayrıca telefonunuzun kamerasındaki odak ve poz ayarını da kilitlemeniz gerekir. Aksi takdirde, telefonunuz odağını ve aydınlatmasını sürekli olarak ayarlayarak çekimlerinizin çok amatör görünmesine neden olur.

10. TikTok Profilinizi Sosyal Medyada Paylaşın

Başka sosyal medya platformlarında yüksek takipçili hesaplarınız varsa veya arkadaşlarınız varsa bundan kesinlikle yararlanmalısınız. Bu sitedeki takipçileriniz sizi zaten tanıyor, bu da sizi TikTok‘ta da takip etme ihtimalini artırıyor.

TikTok’ta Viral Olmak

Bu ipuçları belki sizden bir gecede TikTok fenomeni yaratmayabilir, ancak yine de hedefinize ulaşmak için kullanabilirsiniz. Videolarınızı öne çıkarmak için çok zaman ve çaba harcamanız gerekecek. Yakında, bu sıkı çalışmanızın karşılığını alacak ve yüzlerce (ve bir gün milyonlarca) takipçi kazanacaksınız.

coksosyal

Sosyal medya rehberi