TikTok fenomenleri Ne Kadar Para Kazanıyor?

Oyla

Büyük yıldızlar için, muhtemelen düşündüğünüzden daha fazla.

TikTok, dünya çapında milyarlarca indirme ile kısa sürede önemli ölçüde büyüdü. Ve şanslı bir kaç kişi için bir gelir akışı da sağladı.

Sonuç olarak “TikToker” olmak birçokları için gerçek bir hedef haline geldi. Ama TikTokers gerçekten ne kadar para kazanıyor? Bir bakalım.

TikTok’ta Ne Kadar Para Kazanabilirsiniz?

TikTok videoları yapmak basittir ve bu erişilebilirlik yeni nesil dijital sanatçılara yol açmıştır. Bunların çoğu her ay videolarından binlerce dolar kazanıyor.

Kazanç, bulunduğunuz konuma veya sahip olduğunuz takipçi sayısına bağlı olsa da, bir milyon takipçisi olan bir TikToker, potansiyel olarak ayda 1.000 ila 30.000 ABD Doları arasında bir kazanç bekleyebilir.

Ortalama olarak, yarım milyon takipçisi veya görüntülemesi olan bir içerik oluşturucu ayda 450 dolara kadar kazanabilir. Bir içerik oluşturucunun sponsorlu bir gönderiden görüntüleme başına ne kadar kazanabileceğini hesaplamak için sponsorlu reklamlardaki ödemenin 1000 görüntüleme başına hesaplandığını unutmayın. Bu durumda, yarım milyon görüntüleme için toplam kazanç 450$ ise, 1000 görüntüleme için gelir 0.90$ olur.

Videonuzda bir uygulama veya hizmeti tanıtırken, yaklaşık yarım milyon takipçiniz varsa gönderi başına 100 dolar veya 200 dolar kazanmayı umabilirsiniz. Yeni başlıyorsanız, yüksek ücretli marka sponsorlukları ve anlaşmaları almak zor olabilir.

İLİŞKİLİ: Daha Fazla TikTok Takipçisi Elde Etmenin 10 Yolu

TikTok’ta para kazanmanın başka bir yolu daha var. İçerik oluşturucular, izleyicilerden ve takipçilerden hediyeler aldıkları Drama Queen’de canlı yayına geçebilir. Birisi bir yaratıcıya bir drama kraliçesi hediye ederse, 52 dolar kazanmaya devam ediyor. Ancak, bir yakalama var. Tüm içerik oluşturucular TikTok’ta canlı yayın yapamaz. Bunu yapabilmek için belirli sayıda takipçinizin olması gerekir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  TikTok'ta Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Büyük Influencerlar TikTok’ta Ne Kadar Kazanıyor?

Forbes , 2020’de TikTok’un en çok kazanan yıldızlarının ilk listesini yayınladı. Buna göre Addison Rae Easterling listenin başında yer alıyor. Yılda 5 milyon dolar kazandı. Charli D’ Amelio 2020’de 4 milyon dolar kazanarak ikinci sırada yer alırken, kız kardeşi Dixie D’ Amelio 2,9 milyon dolar kazanarak listede üçüncü sırada yer alıyor.

Sponsorlu gönderiler, birçok kişinin TikTok’ta para kazanmasının başka bir yoludur. Örneğin, 126 milyondan fazla takipçisi olan Charli D’Amelio, bu tür içerik için 50.000 dolardan fazla kazanabilir. Bu arada, 40 milyondan fazla takipçisi olan Loren Gray, 15.000 ABD Doları ve üzerinde kazanabilir.

Influencerlar TikTok’ta Nasıl Para Kazanıyor?

Twitter veya Facebook’tan farklı olarak TikTok, reklam gelirini yaratıcılarıyla paylaşmaz. Ancak yaptığı şey, videolarında 100.000 takipçisi olan içerik oluşturuculara ödeme yapmak. Şirket bunu TikTok’un 1 milyar dolarlık Yaratıcı Fonu’nu kullanarak yapıyor.

Bununla birlikte, İçerik Oluşturucu Fonu’ndan elde edilen kazançlar, büyük planda pek fazla değildir. Ayrıca, çoğu TikToker hiç para kazanmaz. Bu nedenle, neredeyse tüm içerik oluşturucular, ekstra gelir elde etmek için şarkı promosyonları ve marka sponsorluğu anlaşmaları üzerinde çalışır.

İçerik oluşturucular ayrıca bilgi sahibi oldukları niş konularda uzman tavsiyeleri vermenin yanı sıra danışmanlıktan da para kazanırlar.

“TikTok Ünlü” Olmak Ciddi Paraya Eşit Olabilir

En iyi TikTok yıldızlarından bazıları yılda milyonlarca dolar kazanıyorken, artık “TikTok’ta ünlü” olmanın büyük kârlarla sonuçlanabileceğini biliyorsunuz ve birçoğunun neden aynı şeyi yapmak istediğini anlamak kolay.

Ancak, nasıl “TikTok ünlüsü” olunacağını merak ediyorsanız, şarkı tanıtımları yapmanın en çok denenmiş ve test edilmiş yöntemiyle başlamanızı öneririz. Bundan sonra, daha fazla şey inşa edebilir ve deneyebilirsiniz. Ve unutmayın: başarıya giden hızlı bir yol yoktur.

coksosyal

Sosyal medya rehberi