WhatsApp’a Yeni Özellik Geliyor: Anketler, Fotoğraf Paylaşımı ve Daha Fazlasıyla Kullanışlılık Artıyor

Oyla

WhatsApp, mesajlaşma dünyasında büyük bir popülerlik kazanarak, hemen hemen her aile için vazgeçilmez bir iletişim aracı haline geldi. Yine de uygulamada zaman zaman karşılaşılan bazı eksiklikler bulunuyor. İyi haber şu ki, WhatsApp bu eksikliklerin üçünü de yeni güncellemelerle düzeltecek.

İlk iki iyileştirme, küresel olarak yayılacak ve birkaç hafta içinde herkesin kullanımına sunulacak olan iOS ve Android güncellemeleriyle geliyor. Bu anket ve görsel paylaşımıyla ilgili iyileştirmelerden yararlanabilmek için, yeni sürümün yayınlanmasını bekleyin veya uygulama mağazanızı kontrol edin.

WhatsApp’ın anketlerle ilgili iyileştirmeleri, özellikle sosyal organizasyonlar için oldukça kullanışlı olacak. Artık katılımcıların sadece tek bir oy kullanarak anket sonuçlarını çarpıtmalarını engelleyebileceksiniz. Bunu yapmak için, anket oluştururken “birden fazla cevaba izin ver” seçeneğinin işaretini kaldırmanız yeterli.

Anketlerin yanı sıra, ikinci büyük iyileştirme görsel paylaşım sürecine geliyor. Daha önce, fotoğrafları veya görüntüleri başka bir gruba iletirken, önemli bir açıklama ekleme şansı bulamadan başkasının yanıt vermesi potansiyel bir sorun yaratıyordu. Ancak artık görsel ve videolarınızı iletirken onlara altyazı ekleyebilecek ve paylaştığınız görsellere ilişkin mevcut altyazıları düzenleyebileceksiniz. Aynı durum belge paylaşımı için de geçerli; artık belgeleri göndermeden önce bir başlık ekleme seçeneğine sahip olacaksınız.

Bu iki güncelleme, WhatsApp kullanıcıları için büyük fayda sağlasa da, iCloud kullanmadan sohbet geçmişinizi başka bir iPhone’a aktarmanıza imkan tanıyan üçüncü bir güncelleme daha bulunuyor. WhatsApp’ın beta test sürümünde, kullanıcıların iCloud üzerinden gitmek zorunda kalmadan sohbetleri başka bir iPhone’a aktarmalarına yardımcı olan kullanışlı yeni bir özellik keşfedildi.

Bu özellik, özellikle ücretsiz 5GB sınırının üzerinde ekstra iCloud saklama alanı için ödeme yapmayanlar için kullanışlı olacak. Bu sınır, uzun sohbet geçmişlerini yeni bir iPhone’a aktarmanızı engelleyebiliyordu. Ancak bu yeni yöntem ile aktarımın WhatsApp içinde yapılmasına izin verilerek sorun ortadan kaldırılacak.

coksosyal

Sosyal medya rehberi