En İyi Sanal Tanışma Uygulamaları

Oyla

Tanışma uygulamaları tüm dünyada hızla popülerlik kazanmaktadır. İnsanlar, yeni insanlarla tanışmak ve sosyal bağlantılar kurmak için bu uygulamalara başvurmayı tercih ediyorlar. Bu yazımızda popüler sanal arkadaşlık uygulamalarını listeleyeceğiz. Paylaşmış olduğumuz bu listedeki programlara üye olarak yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Uygulamalarda premium hesaplar ve ücretsiz hesaplar yer alıyor. Ücretsiz hesaplarda sınırlı mesaj atabiliyorken ücretli hesaplarda ise bu özellik sınırsızdır ve birçok premium özellik sunulur.

İşte Türkiye’de kullanılan en iyi sanal arkadaşlık uygulamaları;

Tinder

Listemizin başında Tinder yer alıyor.

Tinder, en popüler sanal arkadaşlık uygulamaları arasındadır. Türkiye’de ve dünya genelinde en çok kullanılan arkadaşlık uygulamaları arasında ilk sıralarda yer alır. Tinder’a üye olduğunuzda eşleşme yöntemiyle yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Tinder’da karşınıza çıkan kullanıcıları sağa veya sola kaydırarak beğenebilir veya reddedebilirsiniz. Reddettiğiniz kullanıcılara herhangi bir bildirim gitmediğini özellikle belirtelim.

Tinder Android İndir

Tinder iOS İndir

Happn

En iyi sanal arkadaşlık uygulamaları listemizde sırada Happn uygulaması yer alıyor. Happn’a üye olduğunuzda yolunuzun kesiştiği kişilerle eşleşebilirsiniz. Ancak konum bilgileriniz karşı tarafa iletilmez. Hem sizin bilgileriniz hem de karşı kullanıcının bilgileri birbirinize ulaşmaz.

Happn’da, yakın tarihlerdeki konuma dayalı eşleşmeler yapılır. Beğendiğiniz kullanıcıya mesaj gönderebilirsiniz. Aynı şekilde karşı taraf sizi beğendiğinde bildirim alırsınız ve kullanıcı profilinizi ziyaret edebilir.

Happn Android İndir

Happn iOS İndir

Azar

Reklamlarını sürekli olarak gördüğümüz Azar uygulamasına da listemizde yer verdik. Azar, görüntülü konuşma özelliğiyle bilinen bir online arkadaşlık uygulamasıdır. Beğendiğiniz birisiyle eşleşme beklemeden görüntülü görüşme başlatabilirsiniz.

Azar’da cinsiyet, bölge ve diğer birçok özelliği tercih edebilirsiniz. Bu özellik, sanal arkadaşlık uygulamaları arasında yalnızca Azar’da bulunur.

Azar Android İndir

Azar iOS İndir

Badoo

Türkiye’de en çok tercih edilen arkadaşlık uygulamaları arasında Badoo da yer alır. Sık sık reklamlarını gördüğümüz bu uygulama, topluluk kurallarını ihlal ederseniz hesabınızın süresiz olarak engelleneceğini unutmayın. Bu engelleme özelliği, premium hesaplar için de geçerlidir.

Android için Badoo indir

iOS için Badoo indir

Hawaya

“En güzel hikayeler Hawaya’da başlar” sloganıyla Hawaya uygulaması listemizde yer alır. Hawaya, diğer uygulamalara göre daha ciddi ilişkiler için kullanılır. Sadece izin verdiğiniz hesaplar profilinizi görebilir.

Ayrıca Hawaya’da bir arkadaşınızı sohbetinize dahil etme özelliği bulunur. Premium hesaba sahip olduğunuzda profiliniz öne çıkar ve sizi beğenenleri görebilirsiniz.

Android için Hawaya indir

iOS için Hawaya indir

Hot or Not

Sanal arkadaşlık uygulamaları listemizde sırada Hot or Not uygulaması var. Bu uygulama, Tinder’a benzerlikleriyle bilinir. Hot or Not’ta, hoşunuza giden kullanıcıların fotoğraflarını beğenir ve mesajlaşmaya başlarsınız. Karşı taraf da sizin fotoğrafınızı beğenirse iletişim kurabilirsiniz.

OkCupid

OkCupid, uzun süredir var olan ve geniş bir kullanıcı tabanına sahip olan bir tanışma uygulamasıdır. Kapsamlı bir profil oluşturma süreciyle, kullanıcıların tercihlerine ve ilgi alanlarına dayalı olarak eşleşmeler bulmasına olanak tanır. Ayrıca uygulama, anketlere katılarak kişilik özelliklerinizi belirlemenize ve uyumlu eşleşmeler bulmanıza yardımcı olur.

Bumble

Bumble, kadın kullanıcıların ilk adımı atmasını teşvik eden bir tanışma uygulamasıdır. Bir eşleşme olduğunda, kadın kullanıcılar mesajlaşmayı başlatmak için 24 saat süreyle erişim sağlar. Bumble ayrıca arkadaşlık, iş ilişkileri ve sosyal bağlantılar kurma amacıyla farklı modlara da sahiptir.

Grindr

Grindr, LGBT+ topluluğuna yönelik özel bir tanışma uygulamasıdır. Uygulama, erkekler arasında bağlantılar kurmayı kolaylaştırır ve yakınınızdaki kullanıcıları keşfetmenize olanak sağlar. Grindr, kullanıcıların coğrafi konumlarını paylaşmalarına ve etkileşime geçmelerine olanak tanır.

Siberalem

Siberalem, Türkiye’de popüler bir tanışma ve arkadaşlık platformudur. Kullanıcıların çevrimiçi olarak yeni insanlarla tanışmalarını sağlar. Uygulama, kullanıcıların profillerini oluşturmasına, diğer kullanıcıları aramasına ve iletişim kurmasına imkan tanır. Türkiye’deki tanışma uygulamaları arasında uzun süredir faaliyet gösteren ve geniş bir kullanıcı tabanına sahip olan platformlardan biridir.

Rastgele sohbet uygulamaları bağlantısı üzerinden kullanabileceğiniz en popüler uygulamaları paylaştık. Bu uygulamalar hakkında bilgi sahibi olabilir ve sosyal medya ile ilgili önemli gelişmelere sitemizden ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: iPhone ve Android için En İyi 5 Instagram Repost Uygulaması

coksosyal

Sosyal medya rehberi