Instagram’da Kısıtlama Modu nasıl kullanılır?

Oyla

Gönderilerinizle iletişime geçmesini istemediğiniz hesapları kısıtlayın.

Sosyal medya söz konusu olduğunda, zaten aşmış olabileceğiniz insanlarla bağlantıda kalmaktan kaynaklanan sayısız karmaşık ilişki vardır. Yaşlandıkça, yeni yaşam evrelerine girdikçe, deneyimler topladıkça ve yeni gerçeklerle karşılaştıkça bazı şeyler hakkındaki görüşlerimiz değişir.

Ne yazık ki, artık aynı fikirde olmadığımız bu insanlardan bazıları, kişisel veya profesyonel olarak hala düzenli olarak etkileşim kurmak zorunda olduğumuz aile üyelerimiz veya meslektaşlarımızdır. Bu nedenle, birisinin içeriğinize yönelik istenmeyen yorumlarını, onları tamamen engellemeden engellemenin bir yolunu arıyorsanız, kısıtlama modunu deneyin.

Instagram’da Kısıtlama Modu Nedir?

Instagram’da saygısız bulduğumuz bir kişiyi hemen sessize almak, engellemek veya şikayet etmek cazip gelse de , kısıtlama modu gelecekteki söylem şansını ortadan kaldırmayan bir orta yoldur.

Atlamayı yapmadan önce, önce bir kullanıcıyı engellemeniz mi yoksa kısıtlamanız mı gerektiğini düşünmek için zaman ayırın . Bir hesabı kısıtladığınızda, yalnızca siz ve kısıtlanmış hesabın sahibi, gönderilerinizdeki yeni yorumlarını görebilir.

Bir hesabı kısıtlamak, sayfalarında görünmelerine izin vermeden önce bireysel yorumlarını onaylamayı seçebileceğiniz anlamına gelse de, potansiyel olarak incitici veya nefret dolu yorumlar da dahil olmak üzere söylediklerini okuyabileceğinizi unutmayın.

Instagram’da Kısıtlama Modu

Bir hesabı kısıtlamaya karar verdiyseniz, Instagram’da profilleri kısıtlamanın birkaç yolu vardır. İşte tüm bu yollar.

Uygulamadaki Yorumlar Yoluyla Instagram Hesabı Nasıl Kısıtlanır?

Bir kişinin yorumu canınızı sıkarsa, hesabını kısıtlamanın en hızlı yolu yorumun kendisine gidip sola kaydırmaktır. Ardından, ünlem işaretli sohbet kutusuna basın ve beliren açılır pencerede Kısıtla’ya dokunun .

İLGİLİ:Instagram’da Birisi Nasıl Sessize Alınır Veya Engellenir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Instagram'da Beğendiğiniz İlk Fotoğraf hangisi?

Uygulamayı Kullanarak Bir Instagram Hesabını Profiliyle Kısıtlama

Bazen, bir kişinin profilini kesmemiz gerekip gerekmediğine karar vermeden önce profilini kontrol edebilmek isteriz. Sonunda sizi yorum bölümünüzden bir molaya ihtiyaçları olduğuna ikna eden bir profile bakıyorsanız, ekranın sağ üst köşesindeki üç noktayı seçip Kısıtla’ya dokunmanız yeterlidir .

Ayarlarınızı Kullanarak Bir Instagram Hesabını Nasıl Kısıtlayabilirsiniz?

Instagram ayarları üzerinden Instagram’da bir hesabı kısıtlamak için profilinize gidin ve sağ üst köşedeki hamburger simgesini seçin . Ardından, Ayarlar > Gizlilik > Kısıtlı Hesaplar öğesini seçin . Ardından, kısıtlamak istediğiniz kişinin sahip olduğu hesabı arayın ve Kısıtla öğesini seçin .

Web için Instagram’da Bir Hesabı Kısıtlama

Telefonunuzdan uzakta olsanız da, tarayıcınızda Instagram kullanarak bir hesabı kısıtlayabilirsiniz. Bunu yapmak için Instagram’ı açın ve hesabınıza giriş yapın. Ardından, kısıtlamak istediğiniz kişinin profiline gidin ve ekranın sağ üst köşesindeki üç nokta simgesine tıklayın . Ardından, açılır pencere göründüğünde Kısıtla öğesini seçin .

Kısıtlama modunun yanı sıra, Instagram deneyiminizi biraz daha eğlenceli hale getirmenin birçok yolu var. Aslında, çok fazla kişiyi kısıtlıyorsanız, bunun yerine Instagram’da gizli olmayı bile düşünebilirsiniz.

coksosyal

Sosyal medya rehberi