Instagram’da birisi Nasıl Sessize alınabilir?

Oyla

Instagram’da yeni bir iş arkadaşınızı takip etmeyi bırakmak kabalık olabilir. Ama bir yandan da o kişinin Hikayelerini ve gönderilerini görmek istemiyor olabilirsiniz. İşte böyle durumlarda onları sessize almayı deneyin. Instagram’da birinin sesini nasıl kapatacağınızı anlatalım.

Bir profili sessize aldığınızda Instagram, bunun hakkında onları bilgilendirmez. Yani o kişi sizin onu sessize aldığını öğrenmez. Birinin gönderilerini veya Hikayelerini (ya da her ikisini) sessize almanın birkaç yolu vardır.

Instagram’da arkadaşınızı nasıl sessize alabilirsiniz?

iPhone veya Android için Instagram uygulamasından sessize almak istediğiniz kişinin veya sayfanın profiline gidin.

Burada, profilin üst kısmında bulunan “Takip Ediliyor” düğmesine dokunun.

Görünen menüden “Sessiz” düğmesine dokunun.

Şimdi, “Gönderiler” ve “Hikayeler”in yanındaki geçiş düğmesine dokunun. Yayınlarını akışınızda görmezsiniz ve Instagram Hikayeleri varsayılan olarak gizlenir.

Bir kişinin Hikayelerini yalnızca sessize almak istiyorsanız, bir menüyü açmak için mobil uygulamanın üst kısmındaki Instagram Hikayeleri satırından profil simgesine dokunup basılı tutabilirsiniz.

Buradan, “Sessiz” düğmesine dokunun. Hikayeleri anında yok olacak ve gizlenecek.

Akışınızda bir gönderiyle karşılaştığınızda birinin sesini kapatmak istiyorsanız, resmin üst kısmında bulunan üç noktalı Menü düğmesine dokunun.

Burada menüden “Sessiz” seçeneğini seçebilirsiniz.

Ancak, sadece gönderilerini sessize almak istiyorsanız, “Gönderileri Sessize Al” seçeneğini seçin. Hem gönderilerini hem de Hikayelerini sessize almak istiyorsanız, “Mesajları ve Hikayeyi Sessize Al” seçeneğini seçin.

Instagram’da Birinin Sesi Tekrar Nasıl Açılır?

Birini sessize alsanız bile, gönderilerini ve hikayelerini görmek için istediğiniz zaman profiline gidebilirsiniz. Sesi açmak istiyorsanız, profillerinden tekrar “Takip Ediliyor” düğmesine dokunun ve ardından menüden “Sesi Kapat” seçeneğini seçin.

Şimdi, Instagram profilinin sesini açmak için “Gönderiler” ve “Hikayeler”in yanındaki geçiş düğmelerine dokunun.


Profili sessize almak yetmediyse onları Instagram’da tümden engelleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Instagram’ın çok bilinmeyen faydalı özellikleri

İLGİLİ: Instagram’da Birisi Nasıl Engellenir?

coksosyal

Sosyal medya rehberi