Twitter Profilinizin görünürlüğünü nasıl arttırabilirsiniz?

Oyla

İşte Twitter profilinizde diğerlerinden farklı olması için değiştirebileceğiniz bazı şeyler.

Birisi Twitter profilinizi görüntülediğinde, gördüğü ilk birkaç şey kullanıcı adınız, biyografiniz, profil resminiz ve başlığınızdır; bunların tümü üzerinde kontrol sizdedir. Tüm bu alanlar dikkatlice düşünülür ve yeterince kullanılırsa, ziyaretçileri sadece takipçilere dönüştürebilirsiniz.

Ancak Twitter’ın dünya çapında günlük 200 milyondan fazla aktif kullanıcısı varken, Twitter profilinizin öne çıkmasını nasıl sağlayabilirsiniz? Bu makale, tüm bu alanlarda Twitter profilinizi kişiselleştirmenize yardımcı olacak.

Profilinizi diğerlerinden farklı kılmaya başlamak için aşağıdaki kılavuzu izleyin.

Doğru Twitter Kullanıcı Adını Seçme

Birçok Twitter kullanıcısı, kendi iş kollarına veya kişiliklerine göre benzersiz rumuzlar, Twitter isimleriyle yaratıcı olur.

Twitter hesabınızla genellikle yaratıcı özgürlüğe sahip olduğunuz için, adınız net olmanız gereken yerdedir, kullanıcılara kim olduğunuzu veya ne hakkında olduğunuzu söyler, böylece kafaları karışmaz. Aksi takdirde, Twitter kullanıcıları sahte bir hesabın arkasına saklanan başka bir trol olduğunuzu düşünebilir.

Gerçek adınızı eklemekten rahatsızsanız, bunun yerine ne yaptığınızı yazın veya eğlenceli hale getirin. Yine de, görünen adınızın bir beslemede her zaman rumuzun yanında görüntülendiğini unutmayın. Örneğin, “adınız @handle.” Bir isim düşünürken bunu göz önünde bulundurun ve bu görüşte mantıklı olduğundan emin olun.

Twitter Biyografinize Neler yazmalısınız?

Birisi profilinizi ilk kez ziyaret ettiğinde, mutlaka kontrol edecekleri bir şeydir. Kendinize sizin hakkınızda ne bilmelerini istediğinizi sorun, ancak kısa ve tatlı tutun.

Biraz kişilik göster, ama aşırıya kaçma. Profil ziyaretçilerinin ne hakkında olduğun hakkında genel bir fikir edinmelerini istiyorsun. komik misin yoksa alaycı mı Kişiliğiniz ne olursa olsun, biyografinizde gösterdiğinizden emin olun. İnsanlara Tweetlerinizden ne bekleyecekleri konusunda bir fikir verin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  En Sevdiğiniz Tweetleri 'Öne Çıkanlar' Sekmesinde Sergileyin!

Bazı insanlar, karakterlerini veya değerlerini yansıtan tek bir alıntı veya satır içerir. Karakter sınırına ulaşmak zorunda değilsiniz. Mantıklı olduğu sürece, her şey ne için gittiğinize bağlıdır.

Gerekirse, ne yaptığınızdan ve neyi temsil ettiğinizden bahsedin. Herhangi bir büyük başarıyı ekleyerek kendinize adalet yaptığınızdan emin olun. Başka bir başarı veya kayda değer bir dönüm noktası gibi, hayatınızdaki büyük değişiklikleri yansıtmak için biyografinizi değiştirin.

Profil Resminizi Seçme

Daima kim olduğunuzu yansıtan net bir görüntü kullanın. Tercihen kendi resminizi kullanın. Çoğu zaman insanlar profil resmi olarak alıntı, çiçek veya çizgi film olan bir hesaba, insanların fotoğraflarının olduğu hesaplar kadar güvenmezler.

Kendi resminizi eklemek sizi Twitter‘da daha yakışıklı yapar. Ayrıca, insanların bir bot veya yayın balığı ile değil, gerçek bir insanla etkileşimde olduklarını bilmelerini sağlar.

Bir profil resmi seçerken, bir özçekim veya bir vesikalık fotoğraf, tam uzunlukta bir resimden daha iyi sonuç verir. Bunları tweetleriniz için saklayın. Twitter, profil resimleri için 400×400 piksel önerir.

Twitter Kapak Fotoğrafını (Banner’ınızı) Ayarlayın

Tıpkı biyografiniz gibi, profil başlığınız da profil ziyaretçilerinize ne hakkında olduğunuzu söylemelidir. Kişiliğinizi ve nişinizi yansıtmalıdır.

Ev inşa etme ve çocuk yetiştirme hakkında tweet atan evde oturan bir anne misiniz? Profil başlığınız olarak bir aile portresi kullanın. Arabalarla ilgileniyor musunuz ve en son çıkan arabalar, araba performansı vb. hakkında tweet mi atıyorsunuz? En sevdiğiniz arabalarla bir resim kullanın.

Boyutlara dikkat edin; görüntünüzün garip bir şekilde kırpılmasını, kesilmesini veya gergin görünmesini istemezsiniz. Twitter, profil başlığınız için 1500×500 piksel önerir.

İLGİLİ: TikTok’ta Nasıl Ünlü Olunur? Yardımcı Olacak 8 İpucu

Bu Öğelerin Profilinizi Öne Çıkarmasına İzin Verin

Twitter çok hızlı bir sosyal medya uygulamasıdır. İnsanlar profilinize girdiğinde, onları zaman tünelinizden geçmeye veya sizi takip etmeye ikna etmek için yalnızca birkaç saniyeniz var. Bu yüzden profilinize neyi nasıl ekleyeceğiniz konusunda bilinçli olmalısınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Gönderdiğiniz tweetlere Kimin Cevap Verebileceğini ayarlayın

Ziyaretçiler profilinizi görüntülediğinde, tüm profil öğelerini bir kerede görürler. Adınız, biyografiniz, profil resminiz ve banner’ınız birbirinize iltifat etmeli ve kim olduğunuz, neye benzediğiniz (kişiliğiniz) ve neyle ilgilendiğiniz (niş) hakkında aynı mesajı iletmelidir, böylece ziyaretçiler ne yapacaklarını hemen bilirler. Twitter etkinliğinizden bekliyoruz.

Bunu doğru yaparsanız, profil ziyaretçilerinizin profilinizle daha fazla etkileşim kurmak isteyip istemediklerine hızlı bir şekilde karar vermelerine yardımcı olacaksınız. Umarım profiliniz onları cezbeder ve sonunda sizi takip ederler.

coksosyal

Sosyal medya rehberi