Gönderdiğiniz tweetlere Kimin Cevap Verebileceğini ayarlayın

Oyla

Twitter, tweet yanıt kontrollerini genişletti, böylece artık gönderinizi paylaştıktan sonra bile kimlerin yanıt verebileceğini düzenleyebilirsiniz.

Twitter’da, taslak oluştururken tweet’inize yanıt verebilecek kişileri seçebilirsiniz. Ancak eski tweetlerinize kimlerin yanıt verebileceğini de değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz?

Şirket başlangıçta tweet oluştururken kimlerin yanıt verebileceğini sınırlamanıza izin veren bir özellik sunarken, bu özellik mevcut gönderilere de genişledi.

Eski veya önceden gönderilmiş tweetlerinize kimlerin yanıt verebileceğini nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Eski Tweetlerinize Kimin Cevap Verebileceğini Nasıl Değiştirirsiniz?

Bir tweet yazarken , medya seçimi bölümünün altındaki Herkes yanıt verebilir seçeneğine dokunabilir ve yanıt ayarlarını değiştirebilirsiniz. Takipçilerinizin, herkesin veya yalnızca bahsettiğiniz kişilerin yanıt vermesine izin vermeyi seçebilirsiniz.

Ancak Temmuz 2021’deki bir güncelleme sayesinde, bir tweet gönderildikten sonra bile bu yanıt ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Twitter için Android, iPhone ve hatta web’de tweet yanıt ayarlarınızı yapabilirsiniz.

Aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

  1. Twitter profilinize gidin.
  2. Eski bir tweet’in yanındaki üç noktalı menüye dokunun.
  3. Açılır pencereden kimlerin yanıt verebileceğini değiştir’i seçin .
  4. Bir ” Kim cevap verebilir?”  kart, Herkes , Takip ettiğiniz kişiler ve Yalnızca bahsettiğiniz kişiler dahil olmak üzere üç seçenekle görünecektir .
  5. Seçeneklerden tercih ettiğiniz yanıt ayarlarını seçin. Ayarlar otomatik olarak kaydedilecektir.

Bu seçenekleri tek bir tweet’te özgürce değiştirebileceğiniz için özelliğin sınırlamaları yoktur.

Mobil uygulamanızda seçeneği göremiyorsanız, en son sürümü çalıştırdığınızdan emin olun. Birden fazla tweet’e kimlerin yanıt verebileceğini değiştirmek için, her bir tweet’teki ayarları manuel olarak değiştirmeniz gerekir; bir ileti dizisinin yanıt seçeneklerini değiştirmek için genel bir seçenek yoktur.

Tweetlerimize kimlerin yanıt verebileceğini kontrol etmek kullanışlıdır ve kötüye kullanımın azaltılmasına yardımcı olabilir.

Ancak bu, bir kullanıcının Twitter’ın Alıntı Tweet özelliği aracılığıyla tweet’inize yanıt vermesini kısıtlamaz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Twitter'da GIF resimler Nasıl Kaydedilir?

Ancak bu can sıkıcı Twitter hesabını kalıcı olarak engellemek her zaman bir alternatiftir.

İLGİLİ: Instagram’da Kısıtlama Modu nasıl kullanılır?

Twitter’da Etkileşimleri Sınırlayın

Diğer sosyal medya platformları gibi Twitter da bazen zehirli olabiliyor. Neyse ki, tweet’lerinize kimlerin yanıt verebileceğini seçerek etkileşimleri sınırlamayı seçebilirsiniz. Bazıları için bu işe yaramazsa, engellemenin zararı olmaz.

Ancak hesapları engellemek bile sıkıcı olabilir, bu nedenle hesabınızı özelleştirmek isteyebilirsiniz. Çok sayıda takipçiyle, bu pek yardımcı olmaz.

Son seçeneğiniz Twitter’ı hesapsız kullanmak olabilir. Kısıtlamaları olmasına rağmen Twitter’ı kullanırken tamamen güvende olmak istiyorsanız yardımcı olur.

coksosyal

Sosyal medya rehberi