İnstagram’da Kimlerin Aktif Olduğunu Görün

5/5 - (2 votes)

Instagram, sosyal medya dünyasında birçok farklı özelliği ile öne çıkıyor. Bu yazımızda, Instagram’da kimlerin aktif olduğunu nasıl anlayabileceğinizi detaylıca ele alıyoruz.

İnstagram’da kimlerin aktif olduğu nasıl görülür?

  • Eğer siz ve takip ettiğiniz kişi ya da mesajlaştığınız kişinin ‘Hareket Durumu‘ açıksa, onların Instagram’da en son ne zaman aktif olduklarını veya o anda aktif olup olmadıklarını görebilirsiniz.
  • Takip ettiğiniz veya direkt mesajlaştığınız kişilerin profil resimlerinin yanında bir simge veya zaman damgası görebilirsiniz.
  • Direct mesaj kutunuzda kullanıcıların en güncel ‘Hareket Durumlarını’ görebilirsiniz (örneğin “25 dakika önce aktifti“, “Dün aktifti“, “Görüldü“, “Yazıyor…”).
  • Bir sohbeti açtığınızda, sohbet içindeki hareketleri de görebilirsiniz (örneğin “Sohbette“, “Kamerada“).

İlginizi çekebilir: İnstagram’da son görülme nasıl kapatılır?

Hareket Durumunuz kapalı olduğunda, Instagram’da kimlerin aktif olduğunu göremezsiniz. Gizliliğinizi korumak için bu özelliği kapalı tutabilirsiniz.

Birlikte Aktif Olduğunuzu Göster

  • Birlikte Aktif Olduğunuzu Göster‘ ayarı açık olduğunda, siz ve aynı sohbetteki kişiler birbirlerinin Instagram’da o anda aktif olup olmadığını görebilirler. Bu ayarı kullanabilmek için ‘Hareket Durumu’nun açık olması gerekmektedir.
  • Bu ayarı açmak veya kapatmak için, profilinize gidin, ‘Ayarlar ve Gizlilik’ bölümüne ulaşın, ‘Mesajlar ve Hikaye Yanıtları‘na gidin ve ‘Hareket Durumunu Göster‘ seçeneğini bulun.
  • ‘Birlikte Aktif Olduğunuzu Göster’ ayarını açmak veya kapatmak için yanındaki switch simgesine dokunun.

‘Birlikte Aktif Olduğunuzu Göster’ ayarını kapatsanız bile ‘Hareket Durumu’nu açık bırakabilirsiniz. Bu durumda, mesaj gönderdiğiniz kişiler aynı sohbette aktif olduğunuzu göremez, ancak Instagram’da aktif olduğunuzu görebilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  instagramda fotoğrafın üzerine nasıl yazı yazılır?

Hareket durumunuzu kapatırsanız, ‘Birlikte Aktif Olduğunuzu Göster’ ayarı da otomatik olarak kapanır. Bu ayarlar kapalıyken, kimse Instagram‘da veya aynı sohbette aktif olduğunuzu göremez.

coksosyal

Sosyal medya rehberi