İnstagram’da Fark Edilmenize Yardımcı Olacak 10 İpucu

Oyla

Instagram’da yalnızca bir avuç takipçiniz varsa ve istediğiniz beğenileri veya yorumları almıyorsanız, bu ipuçları kesinlikle yardımcı olacaktır.

Instagram’ı bir süredir sadece bir avuç takipçiniz olduğu için mi kullanıyorsunuz? Tüm çabanıza rağmen fotoğraflarınız hakkında nadiren beğeni ve yorum alıyor musunuz?

Öyleyse, bu ipuçları bir sıçrama yapmanıza yardımcı olacak ve Instagram profilinizin nasıl fark edilmesini sağlayacağınız konusunda size daha iyi bir fikir verecektir.

1. Yalnızca En İyi Fotoğraflarınızı Yükleyin

Instagram’da takip ettiğiniz kişilere bir göz atın. Arkadaş, ünlü veya daha pratik Instagram hesapları olmadıkça, muhtemelen onları fotoğraflarını sevdiğiniz için takip ediyorsunuzdur. Kendinizi takipçilerinizin yerine koyun. Instagram’da fark edilmenin bir yolu, örneklerinden öğrenmek ve onlarla yalnızca sizin, kendinizin, sevdiğiniz fotoğrafları paylaşmaktır.

İnsanlar Instagram hesabınıza geldiğinde, akıllı telefon fotoğrafçılığı becerilerinizle onları şaşırtmak isteyeceksiniz. Herkese açık profilinize yalnızca en iyi çekimlerinizi göndermediğiniz sürece bu gerçekleşmeyecektir.

Bu, tüm bu doğaçlama özçekimleri ve daha az cilalı fotoğrafları yayınlamayı bırakmanız gerektiği anlamına gelmez. Bu fotoğraflar için her zaman bir finsta hesabı oluşturabilir veya onları Yakın arkadaşlar listenize gönderebilirsiniz.

Yakın arkadaşlar listenize bir fotoğraf eklediğinizde, herkese açık profilinizde görünmez, bu nedenle Instagram portföyünüzün geri kalanını kirletme konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

2. Bir Niş Seçin

Çok seyahat ediyorsanız, diğer gezginlere hitap etmek isteyeceksiniz. Eğer bir gurme iseniz, diğer gurmelerin de yemek maceralarınıza eşlik etmesini istersiniz. Instagram’ı ciddiye almak, bunu her zaman akılda tutmak anlamına gelir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  YouTube Videolarını IPhone telefonunuza Nasıl İndirirsiniz?

Yüklediğiniz her fotoğrafın “ideal takipçiniz” için ilginç olduğundan emin olun. İnsanların Instagram’da hesapları takip etmeyi bırakmasının ana nedenlerinden biri, paylaşılan fotoğrafların onlarla rezonansa girmemesidir, bu yüzden bu tuzağa düşmemeye dikkat edin.

3. Kendi Estetiğinize Sahip Olun

İnsanlar Instagram hesaplarını da o hesabın estetiğini sevdikleri için takip ediyor. Yüklenen fotoğrafların tarzını seviyorlar. Kullandığınız filtreleri sürekli olarak değiştiriyorsanız, renkli ve siyah beyaz arasında geçiş yapıyorsanız veya her gün farklı stiller arasında oynuyorsanız bu çekiciliğe sahip olamazsınız.

Kendi estetiğinizi bulmak için biraz zaman ayırın. Wes Anderson, büyük ölçüde simetri ve pastel renklere odaklanıyor. Foodstories , güzel gölgeli yiyeceklere ve iç mekan tasarımına yapışır.

Bu, sonsuza kadar bu tarza kilitlendiğiniz anlamına gelmez. Gelişmekte özgürsünüz. İnsanların sizi Instagram’da takip etmesini sağlamak söz konusu olduğunda, tanınabilir, büyük ölçüde tutarlı bir tarza sahip olmak çok yardımcı olabilir.

4. Hashtag’leri Akıllıca Kullanın

Hashtag’leri kullanmak, daha fazla kişinin fotoğraflarınızı ve videolarınızı görmesini sağlamanın en iyi yollarından biridir; Instagram, her gönderide kullanabileceğiniz hashtag sayısını 30 ile sınırlandırıyor. Aslında kaç tane hashtag kullanmanız gerektiği konusunda bazı tartışmalar olsa da, doğru bir cevap yok. 30’un tamamını kullanmak, beraberinde herhangi bir olumsuz etki getirmiyor gibi görünüyor, bu yüzden kendinizi nakavt edin.

Hangi hashtag’lerin kullanılacağını seçmek söz konusu olduğunda, #love veya #daily gibi süper popüler olanlardan kaçının . Çok genişler. Sadece kargaşa içinde kaybolacaksınız.

Bunun yerine, seçtiğiniz hashtag’leri ilgi alanlarınızla oldukça alakalı tutun. Bunu yapmak için, başlığınıza bir hashtag yazmaya başlayın; Instagram, o konu için iyi performans gösterebilecek alternatifler önerecektir. Yine de her zaman aynı hashtag’leri kullanma tuzağına düşmeyin. Bunları fotoğraflarınızın konularına göre özelleştirin. Çok daha fazla kişiye ulaşacaksınız.

5. Çok Sık Gönderi Yapmayın

Hiç takipçiniz olmadığında, sürekli çok fazla fotoğraf paylaşarak insanları rahatsız etmekten endişe duymazsınız. Takipçileriniz artmaya başlar başlamaz, onları günde çok fazla gönderi ile rahatsız etmemeye çalışın. 24 saatlik bir süre içinde dörtten fazla fotoğraf veya video yayınlamamanızı öneririz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  YouTube'da Nasıl Para Kazanılır? 7 Para Kazanma yolu

Tüm fotoğraflarınızı aynı anda yüklemeyin. Yayınlanmaya hazır gönderileri Instagram içinde taslak olarak kaydedebilirsiniz. Önizleme uygulaması , bunu yapmanın gelişmiş bir yoludur ve hem iOS hem de Android’de mevcuttur.

Alternatif olarak, Instagram gönderilerini önceden planlamak için Buffer gibi bir hizmeti kullanabilirsiniz .

6. Topluluğunuzla Etkileşim Yapın

Unutmayın, Instagram sadece bir yayıncılık platformu değil, bir sosyal ağdır. Gerçekten başarılı olmak için kendinizi Instagram topluluğunuza entegre etmeniz gerekir.

En azından bu, gönderilerinize gelen yorumları yanıtlamak ve fotoğraflarınızla ilgili veya alakalı kişileri ve yerleri etiketlemek anlamına gelir. Karşılığında bir bildirim alacaklar ve hatta sizi tekrar etiketleyebilirler. Hâlâ Instagram’ınızı nasıl ciddiye alacağınızı bulmaya çalışıyorsanız, başlamak için harika bir yer burası.

Bunu yapmanın basit bir yolu, nişinizle alakalı Instagram hashtag’lerini takip etmektir. Bu hashtag’lerle etiketlenen bazı fotoğraflar daha sonra feed’inizde görünecektir. Bu gönderilere değerli yorumlar bırakarak ve hayran olduğunuz profilleri takip ederek biraz zaman ayırın. Bu, sizi nişinizdeki diğer insanların radarına sokacaktır.

Vaktiniz varsa Gary Vaynerchuk’un 1,80 dolarlık stratejisini denemeyi düşünün. Burası, her gün ilgili 10 hashtag’in ilk dokuz gönderisinde iki sentinizi (insanları spam göndermeden!) bıraktığınız yerdir. Çok geçmeden, topluluğunuzun katkıda bulunan bir üyesi olacaksınız. Aşağıdaki videoda bu strateji hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

7. Fotoğraflarınızın Görülmesini Sağlamak için Instagram Hikayelerini Kullanın

Instagram Hikayeleri hızla platformun önemli bir parçası haline geldi ve topluluğunuzda sadakat ve katılım oluşturmanın harika bir yolu olabilir. Instagram Hikayelerinizi daha ilgi çekici hale getirmek için bu ipuçlarını öneriyoruz . Hikayelerinizi daha harika hale getirecek uygulamaları unutmayın !

Burada dikkat edilmesi gereken nokta, Hikayelerin, ana profilinizde paylaştığınız her şeye “sahne arkası” bir bakış sunabilen daha dinamik, cilasız içeriği paylaşmanın harika bir yolu olmasıdır.

Ek bir avantaj, bireysel Hikayelerin web sitenize bağlantılar içerebilmesidir. Bu, ana Instagram gönderilerinizde gerçekten yapamayacağınız bir şeydir, bu da onu Instagram takipçilerinizi başka yerlere çekmenin tek yollarından biri yapar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Instagram'da Beğeni Sayıları Nasıl Gizlenir?

8. Aynı Anda Birden Fazla Görsel Yayınlayın

Bir çekim sırasında çok sayıda fotoğraf çektiyseniz, bunları çok sayıda ayrı gönderi yerine çok görüntülü bir gönderi olarak yayınlamak isteyebilirsiniz. Çok görüntülü gönderiler, tümü tek bir başlığı paylaşan 10 adede kadar görüntü içerebilir. Kullanıcılar, özet akışlarında gezinmeye devam etmeden önce soldan sağa kaydırabilir.

Bunun yararı, tek bir gönderide daha kapsamlı bir hikaye anlatabilmenizdir. Bu, ana resminizin perde arkası parçacıklarını veya tek bir konuma veya konuya birkaç açıdan bakıyor olabilir.

Bu, profilinize çok benzer görünebilecek birçok çekimle biber gazı sıkmaktan çok daha iyidir.

9. Harekete Geçirici Mesajları Dahil Edin

Instagram’da gerçekten daha fazla etkileşim istiyorsanız, bunu istemekten korkmayın. Altyazıda maceracı Alastair Humphreys’in aşağıdaki gönderide yaptığı gibi bir soru sorun .

İnsanlardan, gerçekten beğenirlerse fotoğrafı beğenmelerini isteyin. Bir konuşma başlatın. Öneriler isteyin. Bu yöntem, Facebook ve Twitter etkileşimlerinin yanı sıra blog gönderilerinde daha fazla etkileşim elde etmek için çalışır ve Instagram’da da işe yarar.

10. Düzenlemenizi Bir Sonraki Seviyeye Taşıyın

Daha da öne çıkmak istiyorsanız, bunu yapmanın bir başka harika yolu da fotoğraflarınızı farklı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanarak düzenlemektir. Instagram’ın düzenleme özellikleri iyi ve güzel, ancak şu anda çok daha iyi seçenekler var.

İLGİLİ: Facebook Profilini Kilitleme nasıl yapılır?

Instagram’da Nasıl Dikkat Çekilir: Instagram Maestrosu Olun

Burada listelenen ipuçlarının bir kısmını veya tamamını uygulayarak, yalnızca çok daha çekici bir profil oluşturmakla kalmayacak, aynı zamanda Instagram’daki kendi topluluğunuzun gerçek bir parçası olacaksınız ve hatta kendinizi para kazanırken bulabilirsiniz.

Tüm bunlara ayak uydurun, yavaş yavaş markanızın sağlamlaştığını, takipçilerinizin ve etkileşiminizin arttığını göreceksiniz. Çok daha fazla sayıda kişiye ulaşabileceksiniz. Kim bilir? Belki bir gün doğrulanırsın bile.

coksosyal

Sosyal medya rehberi