İnstagram hesabından silinen içerikler nasıl geri yüklenir?

Oyla

İnstagram yeni güncellemeler ile artık sildiğiniz tüm içerikleri görebilmenizi ve isterseniz tekrar geri yüklemenize izin veriyor. Yakınlarda silinen içeriklerinizi görmek için Instagram’ın en son sürümünü kullandığınıza emin olun!

Sildiğiniz fotoğrafları, videoları, reels videolarını hatta instagram hikayelerini ayarlarınızdan isterseniz geri yükleyebilirsiniz. Silmeyi seçtiğiniz içerikler hesabınızdan hemen kaldırılır ancak ‘Yakınlarda silinenler‘ kısmına taşınır.

Instagram’da silinen mesajların geri yüklenemeyeceğini unutmayın.

Yakınlarda silinenler kısmına arşivlenen içerikleriniz 30 gün sonra, hikayeler ise en fazla 24 saat sonra otomatik olarak silinir. Bu nedenle silmekten vazgeçtiğiniz bir gönderiniz varsa tamamen silinmeden önce geri alma işlemini tamamlamanız gerekir.

30 gün içerisinde, silinen içeriklere Android ve iPhone cihazınızda Instagram uygulamasının Yakınlarda silinenler kısmından erişebilir, geri yükleyebilir ya da kalıcı olarak silebilirsiniz.

Geri yüklemek istediğiniz içerik burada görünmüyor ise muhtemelen kalıcı olarak silinmiş ve geç kalmışsınız.

İçerikleri nasıl geri yükleyebilirim ya da kalıcı olarak silebilirim?

 1. Profilinize gitmek için profile simgesine veya sağ alttaki profil resminize dokunun.
 2. Sağ üstte yer alan more options ‘üç yatay çizgi‘ ve ardından Aktiviteler‘e tıklayın.
 3. Yakınlarda silinenler‘i tıklayarak geri yüklemek ya da kalıcı olarak silmek istediğiniz içerik türüne dokunun. Not: Yakınlarda herhangi bir içerik silmediyseniz bu seçenekleri göremeyebilirsiniz.
  • Profil gönderileri için profile posts
  • Videolar için video
  • Reels videoları için Reels
  • Arşivlenmiş Hikayeler için archive
 4. İçerikleri geri yüklemek için sağ üstteki more options ‘üç nokta‘ simgesine ve sonra Geri yükle‘ye, Silmek istiyorsanız Sil‘e tıklayın.

İlgili: Instagram’da Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Instagram'da Birisi Nasıl Engellenir?

coksosyal

Sosyal medya rehberi

Bir yanıt yazın