Facebook’tan Video indirmenin 7 yolu

Oyla

Facebook videolarını indirmek şaşırtıcı derecede kolaydır. Facebook’tan videolar nasıl indirilir bu yazıda açıklıyoruz.

Facebook’ta sonsuza kadar saklamak istediğiniz harika bir video klip gördünüz mü? Merak etme. İster normal yüklemeler ister Facebook Live kayıtları olsun, Facebook videolarını kaydetmek veya indirmek kolaydır. Sadece iş için doğru araçlara ihtiyacınız var.

Araçlardan bazıları web uygulamaları, bazıları ise masaüstü uygulamalarıdır. Özel Facebook videolarını indirmenize izin veren bir araç bile var. Kullandığınız araç ne olursa olsun, indirdiğiniz Facebook videonuzu çevrimdışı olsanız bile istediğiniz herhangi bir cihazda izleyebilirsiniz.

1. Downvids

Downvids, web tabanlı bir Facebook video indiricisidir. Kullanımı kolaydır ve dilerseniz Facebook videolarını bir iPhone veya Android telefona indirmenize izin verir.

Sadece aşağıdaki açılır menüyü kullanarak kalitesini seçin kutusunda videonun URL’sini yapıştırın Seç video biçimi ve isabet indirin . Altında yeni bir kutu açılacaktır. Hit İndir ikinci kez, ve süreç başlayacaktır.

Not: Tüm yanıltıcı indirme düğmelerine dikkat ettiğinizden emin olun, çünkü bunlara yakalanmak çok kolaydır.)

2. FBDown

Downvids gibi, FBDown da kullanımı kolay bir Facebook video indiricisidir. Başlamak için bir bağlantı yapıştırmanız yeterlidir. Bununla birlikte, uygulama aynı zamanda içerik indirmek için yeterince kullanılmayan ikinci bir yöntem de sunuyor. Her iki yaklaşıma da bir göz atalım.

İlk olarak, bağlantı yöntemi. Başlamak için, istediğiniz videonun bağlantısını kopyalayın, web uygulamasındaki kutuya yapıştırın ve İndir düğmesine basın. Uygulama, isteğinizi işlemek için birkaç saniye harcayacaktır. Bir sonraki ekranda, bilgisayarınıza kaydetmek için Videoyu Normal Kalitede İndir’e tıklayın . Yine, sahte düğmelere dikkat edin.

İkinci olarak, FBDown Chrome uzantısını da deneyebilirsiniz . Şu anda bakmakta olduğunuz web sayfasındaki herhangi bir videoyu algılar ve ardından tarayıcının sağ üst köşesindeki simge aracılığıyla indirmenin bir yolunu sunar. Hepsinden iyisi, Facebook dışındaki sitelerdeki videolarla da çalışır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Facebook Sesleri Nasıl Kapatılır?

3. FBDown Private Facebook Videos

FBDown ayrıca özel Facebook videolarını indirmenin en güvenilir yolunu da sunuyor.

Ne yazık ki, özel videoları indirmek, herkese açık videoları almak kadar kolay değildir. FBDown’ı kullanarak adım adım işleme bir göz atalım:

  1. İndirmek istediğiniz özel Facebook videosuna gidin.
  2. Videoya sağ tıklayın ve Video URL’sini kopyala öğesini seçin .
  3. FBDown’ın özel video indirici web uygulamasına gidin.
  4. Kopyalanan URL’yi yapıştırın ve tıklayın İleri .
  5. Araç bir bağlantı oluşturacaktır. Hit Kopya düğmesi ve yeni bir sekmede açın.
  6. Tüm metni seçip kopyalayın.
  7. Web uygulamasındaki Sayfa Kaynağı kutusuna yapıştırın .
  8. İndir’i tıklayın .

Unutmayın, bu aracı kullanırken etik olun. İnsanlar bir nedenden dolayı videolarını gizli hale getirdiler. Lütfen bu aracı diğer kullanıcıların içeriğini yayınlamak, çalmak veya istismar etmek için kullanmayın.

4. SaveFrom

SaveFrom, her ikisi de Facebook’tan bir video kopyalamanıza izin veren bir web uygulaması ve bir Chrome uzantısı sunar. Uygulama ayrıca YouTube, Vimeo ve Dailymotion dahil olmak üzere diğer birçok siteyle de çalışır, bu nedenle seri video indiriciyseniz, hepsi bir arada iyi bir çözümdür.

, Kepçe videonun URL’sini ekrandaki kutusuna yapıştırın ve vurmak: Eğer boyunca takip ettiyseniz, birinci adımda aşina olacaktır İndir .

İkinci yaklaşıma da değindik — SaveFrom’un Chrome uzantısı. Ne yazık ki, uzantı Chrome Web Mağazası’nda değil; yandan yüklemeniz gerekecek. Süreç oldukça karmaşıktır ve Chrome’a ​​kullanıcı komut dosyası desteği ekleyen bir araç olan MeddleMonkey’i kullanmayı içerir . 

Web uygulamasını kullanıyorsanız SaveFrom, Facebook’tan telefonunuza bir video kaydetmenize de izin verir. Hem Android hem de iOS desteklenmektedir.

5. KeepVid

KeepVid, internetten herhangi bir videoyu indirmenin en kolay yollarından biridir . Aracın literatürüne göre 10.000’den fazla uygulama ve web sayfasından içerik indirebilirsiniz.

Ayrıca, bu listedeki tüm uygulamaların tartışmasız en eksiksiz özelliğidir. Çevrimiçi bir indirici, Windows ve macOS için bir masaüstü uygulaması ve Chrome, Firefox, Safari ve Opera için tarayıcı uzantıları var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Facebook'ta Beğeni Sayıları Nasıl Gizlenir?

Masaüstü programlarının kullanımı ücretsiz değildir, ancak ekstra işlevsellik katarlar. Ancak, sadece Facebook’tan birkaç video almak istiyorsanız, bunlar gerekli değildir; çevrimiçi araç ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Kullanmak için, istediğiniz Facebook videosunun URL’sini alın, kutuya yapıştırın ve İndir’i tıklayın .

6. mbasic Facebook

mbasic Facebook’u kullanmak, Facebook’un mobil sürümüne bir masaüstü makineden erişmenizi sağlayan bir numarayı ifade eder. Bunun tersi, bu yöntemin bir üçüncü taraf uygulamasına dayanmamasıdır; Facebook sitesiyle doğrudan etkileşimde bulunuyorsunuz. Ancak olumsuz tarafı, Facebook’un mBasic sürümü çok, iyi, basit. Bu, gezinmesi en kolay site olmadığı anlamına gelir.

Tip mbasic.facebook.com tarayıcınıza başlamak için. Ardından sitenin mobil sürümünü kullanarak indirmek istediğiniz Facebook videosuna gidin. Oynatmayı başlatmak için videoyu tıkladığınızda, tarayıcınızda kendi sekmesinde açılır.

Videoyu Facebook’tan indirmek ve bilgisayarınıza veya Android/iPhone’unuza kaydetmek için videoya sağ tıklayın ve Videoyu Farklı Kaydet’i seçin .

7. Getfvid

Getfvid, yalnızca Facebook videolarını kaydetmenize izin vermez — uygulamayı ses kliplerinin MP3 dosyalarını indirmek için de kullanabilirsiniz. Ayrıca, masaüstünde çalışır ama aynı zamanda Facebook’tan telefonunuza bir video kaydetmenin bir yolu olarak da kullanılır. Android veya iPhone’a indirmek istiyorsanız mobil tarayıcınızdan Getfvid sitesini ziyaret edin.

Kullanmakta olduğunuz işletim sistemi ne olursa olsun, indirme işlemi aynıdır. İndirmek istediğiniz videonun URL’sini kopyalayın, ekrandaki kutuya yapıştırın ve İndir düğmesine basın.

Siteyle uğraşmak istemiyorsanız Getfvid’in Chrome uzantısı da var. Tek bir tıklamayla Facebook’tan HD videolar indirmenize izin verecek. Uzantı, özel Facebook videolarıyla çalışmaz.

İLGİLİ: İnstagram’dan video indirme nasıl yapılır?

Facebook Videolarını İndirmenin Diğer Yolları

Bir Facebook videosunu kaydetmek veya indirmek istiyorsanız, bu makalede yazdığımız tüm araçlar ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Ama elbette, bunlar sadece birkaçı. Benzer bir sonuca ulaşabilecek çok sayıda web sitesi, mobil uygulama ve masaüstü programı vardır.

Bu araçlar işinize yaramazsa, web sitelerinden video indirmenin diğer yollarını denemekten çekinmeyin . 

coksosyal

Sosyal medya rehberi