İnstagram’dan video indirme nasıl yapılır?

Oyla

İnstagramda gezinirken beğendiğiniz o videoyu nasıl mı indireceksiniz? Instagram tarafından resmen sunulmayan bu özelliği bazı yöntemlerle kullanabilmek mümkün.

İnstagram videolarını indirmek için birkaç internet sitesi ve araç mevcut. Oldukça basit bir indirme işlemiyle istediğiniz videoyu cihazınıza kaydedebilirsiniz.

Ancak instagram videosunun indirilebilir olması için bazı şartlar da vardır. Bunlardan ilki paylaşılan gönderinin gizli bir profil olup olmadığıdır. İndirme araçları gizli hesaplara erişemediği için videoları indiremeyecektir. Bu nedenle gizli durumda olmayan hesaplardan daha kolay indirme yapabileceğinizi belirtelim.

İndirilen videoların dosya türü sıklıkla mp4 formatında olduğu için bu, videonun hem bilgisayar hem de akıllı telefonunuzda kolayca izlenmesini sağlıyor.

İnstagram gönderisini indirmek değil de kendi hesabınızdan paylaşmak mı istiyorsunuz?

O zaman ‘IPhone Ve Android Için En İyi 5 Instagram Repost Uygulaması‘ yazımıza ışınlanabilirsiniz.

İşte instagram videolarını indirme yöntemleri:

Savefrom

En kapsamlı ve bilinen video indirme sitelerin başında savefrom yer alıyor. Sitede videonun linkini yapıştıracağınız ve indirme işlemini başlatacağınız bir buton kendisini gösteriyor. Buraya link adresini yapıştırıp indir butonuna bastığınızda video işlenmeye başlıyor. Daha sonra videonun ön görünümüyle birlikte mp4 indirme bağlantısı hazır hale geliyor. İndir butonuna basıldığında video tarayıcı içinde açılıyor. Burada videoya sağ tık yapıldıktan sonra “Videoyu farklı kaydet” seçeneğine tıklayınca bilgisayarınıza indirme işlemi başlıyor.

Savefrom sitesinin indirme işlemini kolaylaştıran tarayıcı eklentisi ve mobil uygulamaları da mevcut.

Savefrom sitesi ile sadece instagram videolarını değil, aynı zamanda facebook, youtube, twitter, tiktok, vk.com, dailymotion ve daha birçok uygulamadan da video indirmek mümkün.

Downloadsvideosfrom

Öne çıkan diğer bir seçenek downloadsvideosfrom sitesinde de yine indirilmek istenen videonun linkini ilgili kutucuğa yapıştırmak gerekiyor. Ardından “İndir mp4” butonuna tıkladığınızda video için kısa bir işlenme süresinden sonra indir butonu aktif hale geliyor. Bu butona tıklayarak videoyu indirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Instagram'da birisi Nasıl Sessize alınabilir?

Allinonedownloader

Bir diğer indirme sitesi olan allinonedownloader. Diğer sitelerde olduğu gibi ilgili kısma indirmek istediğiniz instagram videonun linkini yapıştırmanız gerekiyor. Tıkladıktan sonra videonun özelliklerine göre kalite, format ve boyut bilgileri gösteriliyor. Bu bilgilerin sağ tarafında da videoyu indirmek için indirme butonu yer alıyor. Tıkladığınızda video yeni bir sekmede açılıyor. Yeni sekmede açılan bu videoya sağ tıklayarak “Videoyu farklı kaydet” seçeneğiyle video indirilebiliyor.

Instagram’dan video indirmek için öne çıkan sitelerden bahsettik. Dilerseniz bu siteleri akıllı telefon ve tabletlerden de kullanabilirsiniz. Bu cihazlarda da aynı işlemleri yaparak videoları cihazlarınıza kaydedebilirsiniz.

coksosyal

Sosyal medya rehberi