TikTok Videolarını bilgisayar ve mobil cihazınıza Nasıl İndirirsiniz?

Oyla

TikTok videolarını masaüstü ve mobil cihazınıza indirmek düşündüğünüzden çok daha kolay!

TikTok, küçük boyutlu, keyifli videolar paylaşabildiğiniz popüler bir sosyal paylaşım ağıdır. Beğendiğiniz TikTok videolarını arkadaşlarınızla paylaşmak isteyebilir hatta daha sonra izlemek için cihazınıza indirmek isteyebilirsiniz.

Bu yazıda, kolay bir şekilde TikTok videolarını masaüstü ve mobil cihazlarınıza nasıl indireceğinizi anlatacağız.

TikTok Videolarını Neden İndirmek İstersiniz?

Bir TikTok videosunu indirmek istemenizin bir çok sebebi olabilir.

TikTok ağında sürekli benzersiz, güncel ve eğlenceli videolar yayınlanır. Uygulamanın kendisinde bir çevrimdışı mod olmadığından, internet bağlantınız olmadığında izlemek için beğendiğiniz videoları indirmeyi düşünebilirsiniz.

Ayrıca arkadaşınızla uygulamadaki video linki yerine sadece videoyu paylaşmayı tercih edebilirsiniz. 

TikTok sadece dudak senkronizasyonu düet videoları ya da birçok kişinin bahsettiği gibi saçma sapan videoların yer aldığı bir platform değil. Yemek pişirme eğitimlerinden siyasi gündeme, bilim videolarından çocuk aktiviteleri gibi videolara kadar çok çeşitli videolar barındırır. 

Bu yazıda anlatacağımız gibi TikTok, başkalarının videolarını doğrudan indirmenize izin veriyor. Ancak bu yöntemi herhangi bir yasa dışı amaç için kötüye kullanmamanız ve insanların mahremiyetine dikkat etmeniz gerektiğini de belirtelim.

Mobil cihazınıza TikTok Videoları Nasıl İndirilir?

TikTok, Android ve iOS uygulamalarında yerleşik bir indirme imkanı sunar ve izlediğiniz bir videoyu istediğiniz zaman kolay ve hızlı şekilde telefonunuza kaydedebilirsiniz.

İndirme seçeneği yalnızca oturum açtığınızda çalışır.

Kaydetmek istediğiniz videoyu açıp üzerine dokunarak duraklatın. Videonun sağ tarafında Beğeniler , Yorumlar ve Paylaşımlar gibi ayarlar olan hızlı işlem düğmesini göreceksiniz. Aradığınız özellik Paylaş menüsünde yer alır. Buradan Videoyu Kaydet öğesine tıklayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  TikTok Nasıl Kullanılır? Yeni Başlayanlar İçin 11 İpucu

Uygulama, videoyu indirmeye başlayacak.

TikTok’tan bir video paylaştığınız zaman, bunu bağlantı yerine otomatik olarak video şeklinde gönderdiğini unutmamakta fayda var. Yani amacınız yalnızca bir sosyal veya mesajlaşma uygulamasında paylaşmak ise videoyu ayrıca kaydetmeniz gerekmiyor.

TikTok Videosunu GIF Olarak İndirme

Bir TikTok videosunu GIF olarak cihazınıza indirme seçeneğiniz de mevcut. GIF Olarak Paylaş seçeneği de Videoyu Kaydet mensünün olduğu yerde bulunur . Tiktok ayrıca indireceğiniz videoyu kırpmanıza ve istediğiniz kısmı gif olarak kaydetmenize de imkan tanır. 

TikTok kullanıcısı hesabını ve videolarını özel olarak ayarlamış ise, Videoyu Kaydet düğmesi izleyiciler tarafından kullanılamaz. Bu durumda geçici bir çözüm olarak, video izlerken telefonunuzun ekran kaydını alabilirsiniz.

iOS işletim sistemi kullanan cihazlarda yerleşik olarak ekran kaydı seçeneği mevcuttur.

Ekran kaydı yöntemi, tüm Android cihazlarda da büyük ölçüde aynıdır ve yerleşik Ekran Kaydedici bulunur.

Android telefonunuzda ekran kaydı seçeneğiniz yoksa Play Store uygulama havuzundan bir ekran kaydı uygulaması indirerek kullanabilirsiniz.

Bilgisayarda TikTok Videoları Nasıl İndirilir?

Mobil uygulamasından farklı olarak TikTok’un indirme seçeneği masaüstü bilgisayarlar için ne yazık ki mevcut değil. Bu nedenle, TikTok videolarını bilgisayarınıza indirmek için ek bir hizmeti kullanabilirsiniz.

Qoob Clips Uygulaması İle Video İndirme

Windows ve Mac için uyumlu bir TikTok indirici bir masaüstü uygulamasıdır.

SSSTikTok kullanarak TikTok Videosunu İndirme

Videoyu indirmek için SSSTikTok sitesine gidin ve ayrı bir pencerede de TikTok’u açın.

Sonra Paylaş düğmesine dokunarak Bağlantıyı Kopyala menüsünden TikTok videosunun bağlantısını alın .

Bağlantıyı aldıktan sonra SSSTikTok sitesine tekrar gidin ve linki kutuya yapıştırıp İndir’i tıklayın. Video veya MP3 ses dosyası olarak indirme seçeneğiniz mevcut. Videonuzu, bilgisayarınızın İndirilenler klasöründe bulabilirsiniz.

Tarayıcı Uzantısıyla TikTok’tan Video İndirme

TikTok için video indirici uzantıyı tarayıcınıza yükledikten sonra TikTok web sayfanızı yenileyin ve izlediğiniz videonun üzerine geldiğinizde Rapor seçeneğinin altında İndirme seçeneğinin göründüğünü fark edeceksiniz .

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  TikTok Kullanıcı Adınızı Nasıl Değiştirirsiniz?

Buradan İndir’i tıkladığınızda MP4 videosu olarak bilgisayarınıza indirilecektir.

İLGİLİ: İnstagram’dan video indirme nasıl yapılır?

TikTok Videolarını Cep Telefonunuzdan Bilgisayarınıza Paylaşma

Son olarak, TikTok videolarını bilgisayarınıza indirmek için bir uygulama ya da web sitesi kullanmak istemiyorsanız, TikTok videolarınızı cep telefonunuza indirme ve ardından bu dosyayı bilgisayarınıza hızlı bir şekilde aktarma seçeneği de vardır.

Bunu yapmanın çeşitli yolları vardır. İndirdiğiniz dosyaları Google Fotoğraflar, Google Drive, OneDrive veya iCloud gibi bulut hizmetlerine yükleyerek herhangi bir cihazdan erişmenizi sağlayabilirsiniz.

İsterseniz indirdiğiniz videoyu Bluetooth aracılığıyla bilgisayarınıza gönderebilir, hatta kendinize e-postayla gönderip eki bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

coksosyal

Sosyal medya rehberi