Instagram’da Birden Fazla Hesap Nasıl Kullanılır?

Oyla

Birden fazla Instagram hesabına sahip olmak giderek yaygınlaşıyor. Bir hobiniz, evcil hayvanınız, veya işiniz için bir instagram hesabı daha açmak isteyebilirsiniz. Açma sebebiniz ne olursa olsun, hepsini Instagram uygulamasında nasıl kullanacağınıza değineceğiz.

İnstagram artık mobil uygulamaya birden fazla hesap eklemenize izin veriyor. Sürekli oturum açıp kapatmanız gerekmeden hesaplarınız arasında geçiş yapabilir ve tüm hesaplardan bildirim alabilirsiniz. Kullanımı kolay ve kurulumu oldukça basittir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Instagram’da Kısıtlama Modu nasıl kullanılır?

İşte instagram’da aynı anda birden fazla hesabınızı ekleyerek takip etmenin en kolay yolu;

İlk olarak, iPhone veya Android cihazınızda Instagram uygulamasını açıp sağ alttaki profil simgesine dokunun.

Sonrasında, sol üstte kullanıcı adınızın yanında bulunan açılır oka tıklayın.

“Yeni Bir Hesap Oluştur” veya “Mevcut Bir Hesabı Ekle” seçeneğinin bulunduğu bir açılır pencere görünecektir. Sizin için geçerli olanı seçin. 

Başka bir hesaptan oturum açtıktan veya yeni bir hesap oluşturduktan sonra, hemen alttaki profil simgesinin profil fotoğrafınızı gösterdiğini fark edeceksiniz. Bu, hangi hesabı kullandığınızı belirtmek içindir. Kırmızı bildirim noktası varsa diğer hesaplarınızdan birinin bildirimleri olduğu anlamına gelir.

Hesaplar arasında geçiş yapmak için profil sayfanıza gidip sol üst kısımdaki kullanıcı adınıza tekrar dokunun. Bir açılır pencere belirecek. İşte buradan kullanmak istediğiniz hesabı seçebilir ve hesaplarınız arasında gezinebilirsiniz.

Hepsi bu kadar! 

Hesaplar arasında istediğiniz zaman kolayca geçiş yapmak için profilinizde kullanıcı adınıza dokunmanız yeterlidir. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Instagram Sohbet Arkaplanı ve Renklerinizi Nasıl Değiştirirsiniz?

coksosyal

Sosyal medya rehberi