TikTok Neden Açılmıyor Son Dakika

Oyla

TikTok dünya çağında yaygın olarak kullanılan  sosyal medya platformlarından bir tanesidir ve gün içinde aktif olarak kullanılır. Bu bakımdan açılmadığı zaman TikTok neden açılmıyor gibi sorular sorulabilmektedir.

Burada ilk olarak başka arkadaşlarınıza da böyle bir problem yaşayıp yaşamadıklarını sormanız tavsiye edilir. Eğer onlarda da bulunuyorsa platform kaynaklı bir sorun olması muhtemeldir. Böyle bir durum olduğu zaman çözülmesi için beklemeniz yeterlidir.  Ancak onlarda yoksa ve sadece sizde bulunuyorsa sizin cihazınızdan kaynaklı bir problem olduğunu gösterebilir.

TikTok neden açılmıyor diyorsanız bunun farklı sebepleri vardır. Bunların neler olduğunu öğrenmek istiyorsanız yazımızı inceleyerek, bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Wi-Fi Bağlantısının Kötü Olması

Bilindiği gibi TikTok internet bağlantısı kullanan bir uygulamadır. Eğer bir açılma sorunu yaşıyorsanız ilk olarak bunu kontrol etmeniz tavsiye edilir. Wi-Fi ağı kullanarak giriyorsanız bunun bir anlamı wi-fi’nizde sorun olduğunu gösterebilir.

Bunu denemek için farklı bir telefondan bağlanmayı düşünebilir ya da bilgisayardan girebilirsiniz. Böylece bir wi-fi sorunu olup olmadığını anlayabilirsiniz. Eğer varsa kablosuz bağlantı sorununu çözerek TikTok bağlantı sorunu de çözebilirsiniz.

Hücre Bağlantısının Olmaması

TikTok sadece wi-fi ile değil hücre veri bağlantısı ile de kullanılabilmektedir. Her ne kadar fazla veri harcamıyor gibi dursa da TikTok içerisinde mevcut olan çok sayıda video vardır ve bunların kalitesi de oldukça fazladır. Bu bakımdan gün içinde sık sık girmek ve video izlemek, kişiler fark etmeden internet paketlerinin bitmesine neden olabilir.

Bu durumda hücre bağlantısı açık olsa da internet paketi olmadığı için TikTok açılmama sorunu yaşanabilir. TikTok neden açılmıyor diyorsanız ve hücre bağlantısı ile girmeye çalışıyorsanız, internet paketinin olup olmadığı kontrol edilmelidir. Eğer internet paketi bulunmuyorsa telefonu bir internet ağına bağladıktan sonra yeniden deneyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  TikTok Kullanıcı Adı Değiştirme

Hareket Halinde Olunması

TikTok neden açılmıyor diyorsanız bunun birden fazla nedeni vardır. Kişilerin hareket halinde olması da bunlardan bir tanesidir. Çünkü bu durumda kişiler telefonun çekmediği bir yere gidebilmektedir. Örnek olarak araçla hareket ediyorsanız girilen dağlık bir bölgede telefonun çekmemesi muhtemeldir.

Telefon çekmediği zaman internet paketiniz olsa bile TikTok bağlantı sorunları yaşanabilir. Dolayısıyla TikTok’a giriş yapamıyorsanız üçüncü olarak şebeke durumunu incelemelidir. Şayet şebeke problemleri yaşanıyorsa, telefonu çeken bir yere götürmek tavsiye edilir. Ardından internet bağlantısı tekrar kurulabileceği için sorunlar da ortadan kalkabilir.

TikTok Neden Açılmıyor Son Dakika
TikTok Neden Açılmıyor Son Dakika

Üst Üste Güncelleme Alınması & Hatalı Güncellemeler

TikTok neden açılmıyor diyorsanız bunun pek çok sebebi bulunmaktadır. Üst üste güncelleme alınması bunlardan bir tanesidir. Birçok kişi TikTok uygulamasını yükledikten sonra uzun süre boyunca silmeden kullanmaktadır. Platform sık sık güncelleme alabildiği için bu durum bir zaman sonra hatalara neden olabilmektedir. Ayrıca güncellemeler esnasında bir takım sorunlar da yaşanabilmektedir.

Bu gibi durumlarda neler yapabileceğinizi düşünüyorsanız, silip tekrar kurmanız önerilir. Ardından TikTok giriş sorunu çözülüp çözülmediğini kontrol etmeniz mümkündür.

Neler Yapılabilir?

TikTok neden açılmıyor diyen kişiler, bunun çözümlerini de sorabilmektedir. Bu gibi durumlarda yapılabilecek pek çok şey vardır. Yukarıdakilerin yanı sıra onları da bilmek, çözüm bulmanıza yardımcı olabilir.

TikTok açılmıyor ne yapmalıyım diyorsanız en temel yöntem telefonu baştan başlatmadır. Çünkü bazı durumlarda anlık hatalar olabilmektedir. Bu gibi hallerde baştan başlatmak hatayı sonlandırarak, tekrar platformu aktif şekilde kullanmanıza olanak tanıyabilir.

Ayrıca bunun yanı sıra yukarıda verdiğimiz çözümleri de inceleyebilirsiniz. Ardından tek tek uygulayarak çözüm arayabilirsiniz. Hala devam ediyorsa platformdan destek alabilir, yaşadığınız sorunları aktarabilirsiniz.