Twitter’da sizi kimin engellediğini nasıl anlarsınız?

Oyla

Birinin sizi Twitter’da engelleyip engellemediğini anlamanın tek kesin yolu onun profilini ziyaret etmektir.

Twitter’da birinin tweetlerini görmek istemiyorsanız, onları engelleyebilirsiniz. Sonuçta, bu sizin sosyal medya akışınız ve sizi rahatsız eden insanlara katlanmak zorunda değilsiniz!

Birini engellediğinizde, onlara herhangi bir bildirim gitmez. sizin için harika olsa da, başka birinin sizi engellediğini düşünüyorsanız biraz can sıkıcı olabilir.

Neyse ki, birinin sizi Twitter‘da engelleyip engellemediğini anlamanın ve kaç kişi tarafından engellendiğinizi görmenin bir kaç yolu var. 

Engellediğiniz kişi sizin tweetlerinizi göremez ,siz de onun engelini kaldırmadıkça tweetlerini göremezsiniz. Kişinin tweet’leri ve hesabı arama sonuçlarınızda görünmez, onları etiketleyemezsiniz ve doğrudan mesaj gönderemezsiniz.

Birinin sizi Twitter’da engellediğini nasıl anlarsınız?

Twitter’da sizi engelleyen her kişinin adını gösteren bir liste yok. Engellenip engellenmediğinizi anlamak için profillerine bakarak araştırma yapmanız gerekir.

1. Bilgisayarınızda veya telefonunuzda Twitter’ı açın ve sizi engellediğini düşündüğünüz hesabı bulmak için arama özelliğini kullanın. Gerçekten engellendiyseniz, adlarını tam olarak arasanız bile size görünmeyebilirler.

2. Profillerini açtığınızda, tweetlerini görmezsiniz. Bunun yerine, “Engellendiniz. Tweetlerini takip edemez veya göremezsiniz” yazan bir mesaj görürsünüz. 

İlgili: İnstagramda birisi nasıl engellenir?

Kaç kişinin seni engellediğini nasıl görebilirim?

Kaç kişiden engel aldığınızı görmek için Twitter hesabınıza bağlanan blolook adlı bir uygulama ve site mevcut. Hala tam olarak kimin engellediğini söylemeyecek, ancak kaç hesabın sizi engellediğini öğrenebileceksiniz.

1. Bilgisayarınızdaki veya telefonunuzdaki blolook web sitesine gidin ve Twitter ile oturum aç butonuna tıklayın.

2. Twitter hesabınıza bağlanabilmesi için uygulamaya yetki verin. Bu sayfada tekrar Twitter’a giriş yapmanız gerekebilir.

3. Yetkilendirildikten sonra, Hesabınız bölümüne gidin. Sizi engelleyen hesapların yanında , sizi engelleyen hesapların sayısını göreceksiniz. Ayrıca bu bloklardan kaçının karşılıklı olduğunu, yani ikinizin de birbirinizi engellediğini göreceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Twitter Profilinizin görünürlüğünü nasıl arttırabilirsiniz?

Twitter’da sizi engelleyen kullanıcıyı nasıl engellersiniz?

Biri tarafından engellendiğiniz zaman doğal olarak siz de onu engellemek isteyebilirsiniz. Twitter’da engelleyeni engellemek için öncelikle kullanıcının profilini bulmanız gerekiyor. Bunun için yaptığı yorumları, beğenileri ya da fotoğraf etiketlerini takip etmeniz gerekebilir çünkü kullanıcı adıyla aramanız mümkün olmayacaktır. Engellenecek kullanıcıyı beğeni veya yorumlarından bulduğunuzda profiline girip onu engelleyebilirsiniz.

coksosyal

Sosyal medya rehberi