TikTok Keşfete Nasıl Düşerim?

Oyla

TikTok içerisinde bulunan keşfet ekranı adını platformda duyurmak isteyenlere pek çok avantaj sunar. Bu nedenle TikTok keşfete nasıl düşerim sorusu pek çok kişi tarafından merak edilerek sorulur. Çünkü buraya girmeyi başarabilen hesaplar binlerce, hatta milyonlarca kişi tarafından görülme, izlenme, beğeni alma ve takip edilme olanağı bulur.

Bu nedenle pek çok kişi paylaşımlarının burada görünmesini ister. Bunun için dikkat edilmesi tavsiye edilen pek çok konu yer almaktadır. Ana hatları ile bunlar nelerdir bilmek istiyorsanız aşağıda olduğu şekildedir:

  1. Kaliteli videolar paylaşmak
  2. Özgün videolar sunmak
  3. Video paylaşım saatlerine dikkat etmek
  4. Trendlere bakmak
  5. Etiket kullanmak

TikTok’ta keşfete nasıl düşerim diyorsanız tüm bunlara özen göstererek, aradığınız çözümleri bulmanız mümkündür.

Kaliteli Videolar Paylaşmak

TikTok üzerinde yaptığınız paylaşımların keşfet bölümüne girebilmesini istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken ilk konu kalitedir. İnsanlar her zaman kaliteli içerikler izlemek ister. Bu sadece içeriğin yapısı ile değil aynı zamanda çözünürlük seviyesi ile de ilişkilidir. Günümüzde teknoloji geliştiği için herkes yüksek çözünürlüğe sahip videolar izleyebilmek ister. Bu nedenle içerikleriniz de bu isteğe cevap verebilmelidir.

İkinci olarak videonun içeriği de kaliteli olmalıdır. Video bilgilendirme veya tanıtım amaçlı ise bunu doğru ve iyi bir şekilde yapabilmeli, eğlendirme amaçlı ise son trendlere uygun ve zevkli olmalıdır. Böylece videolar daha fazla izlenme ve beğeni alarak, popüler olma olanağı bulabilir.

Özgün Videolar Sunmak

TikTok keşfete girme için tavsiye edilen pek çok konu vardır. Özgün videolar oluşturabilmek de aralarından bir tanesidir. Kaliteli bir video her zaman kaliteli olmak zorunda değildir. Bunun için ilk olarak daha önce bir videoyu paylaşmışsanız, çok seviyor olsanız bile tekrar paylaşmamanız gerekir. İnsanlar aynı şeyi görmekten kolay bir şekilde sıkılır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  TikTok fenomenleri Ne Kadar Para Kazanıyor?

Bunun dışında paylaştığınız video size ait olmalı, başka bir hesaptan kopyalanmış olmamalıdır. Bu sadece ilgili hesap için bir avantaj kazandırır. Özgün videolar oluşturursanız daha fazla beğeni ve izlenme almanız, böylece keşfet ekranına girmeniz mümkündür.

TikTok Keşfete Nasıl Düşerim?
TikTok Keşfete Nasıl Düşerim?

Video Paylaşım Saatlerine Dikkat Etmek

Günümüzde TikTok’ta keşfet bölümüne girmek isteyen pek çok kişi vardır. Bunun için dikkat etmeniz gereken noktalardan bir tanesi de video paylaşım saatleridir. TikTok içerisinde paylaşımlar 7 gün 24 saat yapılabilir, ancak bu her zaman yapabileceğinizi göstermez. Çünkü gün içinde yapılan paylaşımlar insanlar yoğun olduğu için keşfete girmeniz için yeterli beğeni ve izlenme almayabilir.

Bu nedenle TikTok keşfete girme için, paylaşımların insanların daha çok boş olduğu akşam saatlerinde yapılması önerilir. Ayrıca bir haftada kaç video paylaştığınız da önemlidir. Böylece bir düzen oluşturabilir, takipçilerin ilgisini çekebilirsiniz. Örnek olarak bir haftada 3 video çekmeyi planlayabilirsiniz. Ancak haftada çektiğiniz video sayısı kaliteyi olumsuz etkilememelidir.

Trendlere Bakmak

Trendlere uyum göstermek, TikTok’ta keşfete nasıl düşerim diyenler için verilebilecek cevaplardan bir tanesidir. TikTok dinamik bir platform olduğu için trendler sürekli değişiklik gösterir. Kullanıcılar yeni trendleri merakla takip ettiği için eski videolar kısa sürede beğenilmez hale gelir.

Bu nedenle insanların hesabınıza olan ilgisini canlı tutmak, videolarınızı beğenmelerini sağlamak istiyorsanız son trendlere uygun içerikler hazırlamanız tavsiye edilir.

Etiket Kullanmak

TikTok keşfete nasıl düşerim diyorsanız, dikkat etmeniz gereken konulardan bir diğeri etiketlerden yararlanmaktır. Bunlar sayesinde içerikleriniz çok daha fazla kişiye ulaşabilir. Böylece daha fazla görüntüleme ve beğeni almanız mümkündür. Tüm bunlara dikkat ederseniz paylaşımlarınız da keşfet ekranına girebilir, ancak bunun bir süreç olduğu unutulmamalıdır.