Akıllı Telefonlarda Silinen Numaralar Nasıl Geri Getirilir?

Oyla

Herhangi bir sebepten dolayı rehberinizden kişileri silmiş olabilirsiniz. Neyse ki iPhone (iOS) ve Android telefonlarda silinen numaraları geri getirme yöntemleri bulunmaktadır. Bu rehberde, silinen numaraları nasıl geri getirebileceğinizi adım adım açıklayacağız.

Akıllı Telefonlarda Silinen Numaraları Geri Getirme Yöntemleri;

Öncelikle silinen numaraların aslında tamamen silinmemiş olabileceğini, sadece görünümlerinin gizlenmiş olabileceğini unutmayın. Kişiler uygulamanızın tüm kişileri gösterdiğinden emin olmak için Kişiler uygulamasını açın, sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun ve Ayarlar’ı seçin.

Kişileri görüntülemek ve işaretlemek için Kişiler’e dokunun. Ayrıca kaybolan kişileri geri getirmek için Google Contacts (Google Kişiler) hizmetindeki değişiklikleri geri alma özelliğini kullanabilirsiniz.

Android’de Silinen Numaraları Geri Getirme

  1. Google Kişiler sitesini ziyaret edin.
  2. Sol menüden “Çöp Kutusu” sekmesine tıklayın.
  3. Kurtarmak istediğiniz kişilerin yanındaki kutucukları seçin.
  4. Üst kısımdaki “Kurtar” butonuna basın.
  5. Silinen numaralar kısa süre içinde geri gelecektir.

Android telefonlarda silinen numaraları geri getirmek için Google Kişiler’in web sitesini ziyaret edin. Telefonunuzdaki Google hesabınıza giriş yapmadan önce kişilere erişemezsiniz. Doğru hesaba giriş yaptığınızdan emin olun.

Başka bir hesaba giriş yapmışsanız önce çıkış yapmalısınız. Hesabınıza girdikten sonra sol menüden “Çöp Kutusu” sekmesine gidin. Burada son 30 gün içinde sildiğiniz numaraları görebilirsiniz. Kurtarmak istediğiniz kişilerin yanındaki kutucukları işaretleyin.

Tüm kişileri kurtarmak isterseniz, sol üst köşede bulunan “Seçim İşlemleri” seçeneğinden “Tümü”nü seçin. Tüm kişiler işaretlenecektir. Son olarak sayfanın üstünde bulunan “Kurtar” butonuna tıklayın. Numaralara tekrar erişebilirsiniz.

iOS’te Silinen Numaraları Geri Getirme

  1. iCloud sitesini ziyaret edin.
  2. Hesabınıza giriş yapın
  3. Birden fazla noktanın bulunduğu simgeye tıklayın.
  4. Veri Kurtarma” seçeneğini seçin.
  5. Geri yüklemek istediğiniz versiyonun yanındaki “Geri Yükle” seçeneğini seçin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Android Telefonlarda Rehberdeki Aynı Numaraları Kolayca Silin!

iPhone modellerde silinen numaraları geri getirmek için öncelikle iCloud sitesine gidin. Apple tarafından sunulan web sitesine giriş yaparak hesabınıza erişin. Ardından birden fazla noktanın bulunduğu simgeye tıklayın.

Açılan pencerede “Veri Kurtarma” seçeneğini seçin. Son olarak, geri yüklemek istediğiniz versiyonun yanındaki “Geri Yükle” seçeneğine tıklayın. Sayfayı aşağı kaydırarak tüm versiyonları görebilirsiniz.

Not: Her iki yöntem için, kişilerinizin daha önce Gmail veya iCloud hizmetiyle yedeklenmiş olması gerekmektedir. Eğer mevcut bir yedekleme yoksa, silinen kişiyi kurtarma şansınız maalesef bulunmamaktadır.

Ayrıca, her iki yöntemde de silinen kişileri kurtarmak için otuz gün süre sınırlaması vardır. Eğer silmenin üzerinden otuz gün geçtiyse, kişiyi kurtarma seçeneğiniz maalesef bulunmamaktadır.

Sonuç olarak bu rehberde, iPhone (iOS) ve Android telefonlarda silinen numaraları geri getirme işlemlerini adım adım açıkladık. Görüşlerinizi ve deneyimlerinizi yorumlar bölümünde paylaşmayı unutmayın.

İlgili: iPhone’da Kişileri Dışa Aktarma İşlemi Nasıl Yapılır?

coksosyal

Sosyal medya rehberi