Facebook’ta Beğeni Sayıları Nasıl Gizlenir?

Oyla

Facebook gönderinizde beğeni sayılarını gizlemek mi istiyorsunuz? 

Kendi gönderileriniz ve diğer kullanıcıların gönderileri için beğeni sayılarını ayrı ayrı gizleyebilirsiniz. Ancak bilmelisiniz ki, beğeni sayıları akışınızdan kaybolacak olsa da, Facebook bunları Marketplace gibi yerlerde göstermeye devam edecek.

Facebook Web Sitesinden Beğeni (Tepki) Sayıları Nasıl Gizlenir?

Bilgisayarınızdan, hesabınızdaki beğeni sayılarını gizlemek için Facebook’un web sürümünü kullanabilirsiniz.

İLGİLİ: Facebook’ta Arkadaş Listesi Nasıl Gizlenir?

Bunu yapmak için bilgisayarınızdan web tarayıcısı ile Facebook’a gidin ve Facebook hesabınıza giriş yapın.

Facebook sitesinde, sağ üst köşedeki aşağı ok simgesini tıklayın. Sonra açılan menüden “Ayarlar ve Gizlilik”i seçin.

“Ayarlar ve Gizlilik” menüsünden “Haber Kaynağı Tercihleri”ni seçin. Bu pencerenin altında, “Reaksiyon Tercihleri” seçeneğini tıklayın.

Açılacak pencerede, diğer kullanıcılardan gelen gönderilerin beğeni sayılarını gizlemek için “Diğerlerinden Gönderilerde” seçeneğini seçin. Kendi gönderilerinizin beğeni sayılarını gizlemek için “Gönderilerinizde” seçeneğini etkinleştirin.

Facebook, belirtilen beğeni sayılarını hesabınızda hemen gizleyecektir. Pencerenin sağ üst köşesindeki “X”e tıklayarak “Reaksiyon Tercihleri” penceresini kapatın.

Facebook haber akışınıza göz attığınızda, beğeni sayısı olmayan gönderilerinizi görmüş olursunuz.

Ve böylece Facebook’taki beğeni sayıları ile manipüle edilmekten kendinizi kurtarırsınız!

Beğenileri yeniden etkinleştirmek isterseniz, aynı “Reaksiyon Tercihleri” penceresini açın. Pencerede, “Diğerlerinden Gelen Gönderilerde” ve “Yayınlarınızdan” seçeneklerini kapatın. İşte tekrar eski haline döndü.

Facebook Uygulamasından Beğeni (Tepki) Sayıları Nasıl Gizlenir?

iPhone veya Android telefon kullanıyorsanız beğenme sayılarını gizlemek (ya da göstermek) için Facebook mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. Uygulamayı açıp hesabınıza giriş yapın.

Facebook uygulamasında “Menü” ekranını açın. Bunu yapmak için bir iPhone’da uygulamanın altındaki üç yatay çizgiye dokunun. Android telefonda, uygulamanın sağ üst köşesindeki üç yatay çizgiye dokunun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Facebook'tan istemediğiniz bir Fotoğraf Nasıl Silinir?

Açılan “Menü” sayfasında tamamen aşağı kaydırın ve “Ayarlar ve Gizlilik”e dokunun.

Şimdi “Ayarlar ve Gizlilik” menüsünden “Ayarlar”ı seçin.

“Ayarlar” ekranında, “Haber Kaynağı Ayarları” bağlantısından “Reaksiyon Tercihleri”ne dokunun.

Facebook “Reaksiyon Tercihleri” sayfasını açacaktır. Bu sayfada, diğer kullanıcılardan gelen gönderilerin beğeni sayılarını gizlemek için “Diğerlerinden Gönderilerde” seçeneğini etkinleştirin. Kendi gönderilerinizden beğeni sayılarını gizlemek için “Gönderilerinizde” seçeneğini seçin.

Ve artık beğeni sayıları Facebook hesabınızda devre dışı bırakıldı.

Beğenileri tekrar göstermek isterseniz Facebook uygulamasındaki aynı “Reaksiyon Tercihleri” sayfasına erişin. Ardından, “Diğerlerinden Gelen Gönderilerde” ve “Yayınlarınızdan” seçeneklerini kapatın.

Evet hepsi bu kadar. Beğenme (tepki) sayılarını yararlı bulmuyorsanız ve/veya herhangi bir gönderiyi yargılamak için onlara güvenmiyorsanız, gizlemek oldukça mantıklıdır.

coksosyal

Sosyal medya rehberi