Tiktok Takipçi Sayısı Görme

Oyla

TikTok takipçi sayısı görme nasıl yapılır? Takipçi sayısı pek çok kişi için önem taşır. İnsanlar gerek kendi gerekse rekabet halinde oldukları kişilerin ne kadar takipçiye sahip olduğunu merak edebilmektedir. Eğer herhangi bir kişinin takipçi sayısını görmek istiyorsanız onun hesabınızı incelemeniz mümkündür.

Bundan sonra kendi takipçilerinizin sayısını nasıl arttırabileceğinizi düşünüyorsanız, bunun için özen göstermeniz tavsiye edilen farklı noktalar vardır. Genel anlamda dikkat etmeniz tavsiye edilen noktalar aşağıda olduğu gibidir:

  1. Kaliteli videolar paylaşmak
  2. Özgün videolar sunmak
  3. Video paylaşım saatlerine dikkat etmek
  4. Rakiplerinizin ne tür içerikler paylaştıklarına bakmak

TikTok takipçi arttırma, platforma adını duyurmak ve fenomen olmak isteyen herkes için önemlidir. Eğer yukarıdaki seçenekleri incelerseniz bunu yapmaya başlayabilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken bir takım noktalar da yer almaktadır. Takipçilerin artması uzun bir süreçtir ve bu nedenle hemen olmayacağı, sabırlı bir şekilde beklemek gerektiği de unutulmamalıdır.

Kaliteli Videolar Paylaşmak

TikTok takipçilerinizi arttırmanın farklı metotları vardır. Bunlardan bir tanesi videoların kaliteli olmasıdır. Çünkü insanlar her zaman kaliteli videolar görmek ister. Günümüzde birçok kişi videoların yüksek çözünürlükte olmasını ister. Videolarınızın çözünürlüğü iyi değilse bir süre sonra takipçiler ve izlenme oranları da düşer.

Ayrıca kalite aynı zamanda güzel içerikler oluşturma anlamını da taşır. TikTok takipçi arttırma için oluşturduğunuz tüm videolar eğlenceli, güzel ve amaca göre olmalıdır. Örnek olarak makyaj videoları çekiyorsanız insanlar içerikte aradığı soruların cevaplarını alabilmelidir. Bir eğlence kanalıysanız  videolar gerçekten zevk verebilmelidir.

Eğer sürekli kaliteli videolar paylaşırsanız, zaman içerisinde takipçilerin ve izlenme oranlarının arttığını görebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  TikTok Kullanıcı Adı Değiştirme

Özgün Videolar Sunmak

Kaliteli bir video aynı zamanda özgün olduğu anlamına gelmez. Bu nedenle TikTok takipçi arttırma için özgün videolar oluşturmanız da gerekir. Hazırladığınız videolar farklı kullanıcılardan kopya olarak alınmamalıdır. Kendiniz tarafından özenli bir şekilde hazırlanmalı, kendi yorumunuz katılmalıdır.

Eğer bir başka kullanıcının videosunu almışsanız bu sadece onun reklamını yapacağınız, ona takipçi kazandıracağınız anlamına gelir. Bunun yanı sıra başka kişilerin içeriklerini kopyalamak size takipçi kaybettirir.

Ayrıca daha önce siz paylaşmış olsanız bile aynı içeriği tekrar paylaşmamak da önerilir. İnsanlar aynı içerikleri tek tek görmekten doğal olarak sıkılır.

Tiktok Takipçi Sayısı Görme
Tiktok Takipçi Sayısı Görme

Video Paylaşım Saatlerine Dikkat Etmek

TikTok takipçi arttırma nasıl yapılır diyorsanız, dikkat etmeniz konulardan bir tanesi de paylaşım saatlerine özen göstermektir. Her ne kadar günün her saati paylaşım yapılabilecek olsa da bu dikkatsiz şekilde paylaşabileceğinizi göstermez.

İnsanların yoğun olduğu gün içinde paylaşımlar yaparsanız, videolarınız izlenme alsa bile takipçi toplayamama ile sonuçlanabilir, çünkü insanlar hesabınızı takip etmek için gerekli zaman bulamayabilir. Dolayısıyla özellikle akşam saatlerinde paylaşımları yapmak tavsiye edilir. Ayrıca belirli bir paylaşım planı da hazırlanmalıdır.

Örnek olarak haftada sadece 2, 3 ya da 4 video hazırlamak seçilebilir. Bu rakamın kaç tane olduğu size bağlıdır, ancak hazırladığınız videoların sayısı kalitenin düşmesine sebep olmamalı, sizi zora sokmamalıdır.

Rakiplerinizin Ne Tür İçerikler Paylaştıklarına Bakmak

TikTok içerisinde her kişinin rekabet halinde olduğu hesaplar vardır. Bunları kontrol etmek de TikTok takipçi arttırma için oldukça önemlidir. Çünkü onlara bakarak nasıl içerik paylaştıklarına, bunların kalitesine ve ne kadar beğeni & takipçi topladıklarını anlamanıza olanak tanır. Bu istatistikleri bilerek, aynı zamanda kendi içerik planlarınız da daha iyi şekilde oluşturulabilir.

Aynı zamanda trendlere uygun videolar hazırlamak da TikTok takipçi arttırma için oldukça önemli ayrıntılardan biridir.